Prednedávnom spoločnosť Xiaomi uviedla na trh úplne nový notebook, ktorým sa snaží zamerať hlavne na hráčov. Výkonné komponenty a prívetivý dizajn zlákal nejedného. Špičkový herný Xiaomi notebook sa teraz dostáva do predaja za jedinečnú cenu, akú nájdeš len vo FonTech Shope.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Štvorjadrová i7 či GTX 1060 6 GB

Pri herných notebookoch je najdôležitejší výkon, preto poďme rovno na špecifikácie. Medzi hlavné komponenty patrí 4c/8t jadrový procesor Intel Core i7-7700HQ s taktom 2,8 GHz (Turbo až do 3,7 GHz). Jeho spotreba je napriek tomu len 45W. Grafické úlohy má na starosť dedikovaná grafická karta Nvidia GTX 1060 so 6 GB vlastnou pamäťou GDDR5. Veľkosť RAM má 16 GB a ide o typ DDR4 s frekvenciou 2400 MHz. Hry a programy uložíš na 1 TB HDD, pričom ho dopĺňa 256 GB SSD v rozhraní M2.SATA. K dispozícii je ešte jeden voľný M2.SATA slot.

Všetko je to osadené do kvalitného hliníkového tela. To tvorí aj 15,6″ FullHD IPS obrazovka, s jasom 300 nitov a vysokými pozorovacími uhlami. Po stranách notebooku sa nachádza až 10 rôznych konektorov (slot pre SD karty, 4x USB 3.0, USB Type-C, HDMI, 3,5 jack, konektor pre mikrofón, gigabitový Ethernet port). Nechýba ani veľký, 6 palcový touchpad s podporou gest a snímačom odtlačkov prstov. Klávesnica je podsvietená RGB svetlami s až 16 miliónmi farieb. Nechýbajú ani programovateľné makro klávesy (5x).

Príjemné rozmery a hmotnosť

Čo sa týka ostatnej výbavy, nájdeš tu ešte prednú webkameru, duálnu Wi-Fi, vynikajúce reproduktory Harman Infinity s podporou Dolby Atmos a Sony Hi-Res. Poteší aj predinštalovaný Windows 10 s čínskym a anglickým jazykom. Ďalšie jazyky nie je problém stiahnuť manuálne neskôr.

Napriek bohatej výbave, sú rozmery a hmotnosť notebooku viac než prijateľné. S 364 x 265,2 x 20,9 mm a 2,70 kg sa síce neradí medzi ultrabooky, no ani pri dlhšom nosení ho nebudeš príliš cítiť. Nie je tomu tak dávno, keď notebooky s takouto hmotnosťou boli označované ako ultra ľahké. Batéria má kapacitu 55 Wh a v standby režime vydrží až 8 hodín. Nabíjanie prebieha cez USB Type-C a trvá maximálne 2 hodiny.

Najlepší herný notebook od Xiaomi za ešte lepšiu cenu

Tento čínsky gigant sa neustále pýši skvelými produktami za ceny, aké mu závidí nejeden konkurent. Práve perfektný pomer ceny a výkonu hrá veľkú rolu aj v prípade špičkového notebooku Xiaomi Mi Gaming Laptop. Kombináciou svojho výkonného hardvéru ponúkne používateľovi dostatok výpočtovej sily aj pre tie najnáročnejšie hry.

Kúpiť Xiaomi Mi Gaming Laptop za 1 298 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Teraz je jeho kúpa ešte výhodnejšia, a to vďaka jedinečnej akcii, ktorú nájdeš v našom FonTech Shope. Pri uplatnení kupónu LITBMIGAME sa cena tohto herného „dela“ zníži z pôvodných 1 374 € na ešte lepších 1 298 €, pričom sa doprava Expedited Postal v obchode Lightinthebox postará o to, že zákazník nezaplatí ďalšie poplatky pri doručení.

Kupón aplikuješ v košíku nasledovne:

Zobraziť celú galériu (12)
Screenshot/Lightinthebox

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak