Prvý fitnes náramok Mi Band predstavilo Xiaomi v roku 2014 a druhú generáciu následne po dvoch rokoch, pričom v minulom roku prišla na svet 3. generácia. Čínsky gigant nás tak môže prekvapiť aj tento rok a do svojho náramku zrejme vloží ešte viac vylepšení ako doteraz. Po nedávnych odhaleniach sa objavili správy, že Mi Band 4 môže prísť s podobným snímačom na monitorovanie činnosti srdca, aký majú aj Apple Watch Series 4.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri pohľade na históriu nositeľného náramku Mi Band od Xiaomi môžeme vidieť rozvrh, počas ktorého spoločnosť odhaľovala jednotlivé generácie. Tá posledná sa ukázala v máji minulého roka a priniesla hneď niekoľko noviniek, vrátane podpory pre platby prostredníctvom NFC čipu. Rovnakú možnosť by mal dostať aj nový nástupca, ktorého sa zrejme dočkáme už o pár mesiacov.

Xiaomi Mi Band 4 môže tento rok konkurovať aj prémiovým hodinkám od Apple

Prednedávnom sme v našej rýchlej správe informovali o tom, že Xiaomi môže pripravovať Mi Band 4 s vylepšeným Bluetooth pripojením a rovnako v dvoch verziách, z ktorej jedna bude disponovať NFC čipom. Tieto informácie sa podarilo zachytiť portálom Gizmochina aj MyDrivers, ktoré hovoria o tom, že sa dočkáme nového pripojenia Bluetooth 5.0 s nízkou spotrebou energie. To by bolo oproti aktuálnemu Bluetooth 4.2 LE významným vylepšením, ktoré by zabezpečilo ešte stabilnejšie a lepšie pripojenie náramku so smartfónom.

Nenechaj si ujsť
EKG funguje na Apple Watch Series 4 aj na Slovensku. Má to však veľký háčik

Tu však Xiaomi zrejme nekončí a do Mi Band 4-ky môže vložiť ďalšiu dôležitú novinku, ktorú sme poprvýkrát videli počas premiéry Apple Watch Series 4. Jednať sa má práve o vychvaľovaný snímač EKG, elektrokardiogram, ktorý monitoruje elektrický potenciál srdca, informuje PhoneArena.

Vďaka tomuto senzoru budú môcť používatelia zistiť či netrpia fibriláciou srdca, ktorá môže viesť k omnoho vážnejším ochoreniam. EKG by zo Xiaomi Mi Band 4 spravilo ešte populárnejší náramok, akým boli doterajšie generácie, informoval portál Wareable.

Čínsky gigant by tak tromfol svojho úhlavného konkurenta a inovatívne EKG by predával zákazníkom v náramku za zlomkovú cenu hodiniek Apple Watch Series 4. Zatiaľ však nie je nič isté, a tak bude lepšie počkať si až na oficiálne predstavenie.

Počas neho by mohol Mi Band 4 ukázať tiež väčší a farebný displej, lepšie sledovanie aktivít alebo presnejšie meranie srdcového tepu. S týmito novinkami môže byť výdrž batérie o niečo kratšia, no túto daň zrejme príjme mnoho nedočkavých zákazníkov. Viac sa ale môžeme dozvedieť už v máji.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.