Nie je to tak dávno, čo čínsky gigant predstavil svoj nový kúsok spadajúci do radov zariadení Android One. Tento pekný dizajnový kúsok s názvom Xiaomi Mi A1 môže byť teraz tvoj za oveľa nižšiu cenu ako oficiálnu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na globálnom predstavení spoločnosti Xiaomi, ktoré sa konalo v septembri, sme sa dočkali novinky Xiaomi Mi A1, čo je historicky prvý smartfón čínskeho giganta, ktorý nebeží na vlastnej MIUI nadstavbe. Namiesto toho dostal úplne čistý Android priamo od Google, ktorý sa bude starať aj o aktualizácie. Ako prvý technologický portál na Slovensku sme už tento kúsok otestovali a slová nášho testera hovoria za všetko: „Xiaomi Mi A1 je tak skvelý smartfón, že by som ho pokojne vymenil za môj 530-eurový Galaxy S8.“

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi A1 by som nemal problém vymeniť za môj trikrát drahší Galaxy S8
Kúpiš ho hlboko pod oficiálnu cenu

Tento pomerne mladý smartfón si môžu Slováci a Česi cez FonTech Shop zakúpiť oveľa lacnejšie ako na Slovensku alebo v Česku. Na Xiaomi Mi A1 Global totižto ponúkame limitovaný zľavový kupón, ktorý spustí cenu čierneho prevedenia na fantastických 172 €. Kupón je obmedzený na 6 objednávok. Preto nad nákupom dlho nepremýšľaj.

Kúpiť Xiaomi Mi A1 Global so 4 GB RAM za 172 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Samozrejme, ide o oficiálnu globálnu verziu smartfónu s plnou podporou LTE sietí (aj 800 MHz). Perfektnou správou je dostupnosť dopravy EU Express, vďaka ktorej ti nový smartfón domov dorazí bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Prémiová stredná trieda dizajnom aj hardvérom

Xiaomi Mi A1 je po dizajnovej stránke dokonalým dvojníkom jeho čínskeho „brata“ Xiaomi Mi 5X. Pri pohľade na smartfón nás upúta elegantný dizajn a jednoduché krivky celokovovej konštrukcie. Tá je spredu tvorená 5,5″ FullHD IPS displejom, ktorý chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass. Nechýba trojica kapacitných tlačidiel pod displejom a 5 MPx selfie fotoaparát nad displejom.

Pod kapotou tohoto krásavca nájdeme výkonný procesor Snapdragon 625 s ôsmimi jadrami a grafickým akcelerátorom Adreno 506, ktorý sa postará o adekvátny herný výkon. Multitasking v tomto smartfóne nebude žiadnym problémom vďaka operačnej pamäti RAM o kapacite 4 GB. Vnútorné úložisko poskytne 32 / 64 GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť o microSD kartu. Je len na používateľovi, či sa rozhodne použiť dva SIM karty, alebo jednu SIM a jednu microSD kartu. Výbornú výdrž aj počas rušných dní zabezpečí 3080 mAh batéria.

Duálny fotoaparát, plné LTE a čistý Android

Xiaomi Mi A1 po svojom bratovi zdedilo aj duálny fotoaparát. Ten ponúka dva rovnaké 12 MPx snímače s rovnako veľkými 1.25 µm pixelmi a 2-násobným optickým priblížením. Ide o fotoaparát z vlajkovej lode Xiaomi Mi6, ktorý sa postará o kvalitné a ostré fotografie. Samozrejmosťou je snímač odtlačkov prstov, ktorý si miesto našiel na zadnej strane. Mi A1 poteší hlavne tých, ktorí si nevedia predstaviť svoj život bez mobilného internetu. K dispozícii je totižto plná podpora slovenských LTE sietí vrátane 800 MHz frekvencie.

Čo ale tento smartfón robí oproti jeho dvojníkovi rozdielnym je operačný systém. Xiaomi v tomto prípade zanevrelo na svoju obľúbenú nadstavbu MIUI a nahradilo je čistým operačným systémom Android 7.1. Len nedávno už tento smartfón dostal aktualizáciu na Android 8.0 Oreo. Táto odľahčená verzia ponúka jednoduchý a rýchly operačným systém s výhodami, ktoré ponúkajú omnoho drahšie smartfóny najvyššej triedy Google Pixel. Pravidelné bezpečnostné a softvérové aktualizácie s vlastným inteligentným asistentom robia z tohto smartfónu perfektnú voľbu.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

 

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
9%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.