Xiaomi sa vo svete smartfónov a technológií prezentuje ako výrobca kvalitných produktov s perfektnou cenou. Inak tomu nie je ani pri prémiových modeloch so špičkovou výbavou, vrátane posledného zástupcu Mi-línie. Xiaomi Mi 8 je smartfónom určeným pre náročných používateľov, ktorí si ho teraz môžu dopriať v „Pro“ verzii za cenu, aká tu ešte nebola.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínske Xiaomi toho od svojho založenia stihlo naozaj mnoho, pričom sa presadilo aj vo svete smartfónov. V tomto segmente spoločnosť dominuje svojimi skvelo spracovanými modelmi, ktorým dopriava nielen elegantný dizajn a perfektné špecifikácie, ale aj lákavé ceny. Svoju stratégiu Xiaomi uplatnilo aj pri predstavení modelu Mi 8, ktorý je jednou z najlepších vlajkových lodí a teraz prichádza v 64 GB aj 128 GB globálnej verzii za super cenu.

Prémiové materiály aj výbava

Prémiová konštrukcia pokrytá sklom predurčila Xiaomi Mi 8 k pôsobeniu v prémiovej triede smartfónov, kde hravo zapadá aj svojim hardvérom. Výkonný procesor od Qualcommu mu dodáva poriadny výpočtový výkon, ktorý si podarí aj s najnáročnejšími úlohami. Raz darmo, Snapdragon 845 je stále jedným z najlepších kremíkov. V tomto prípade sa do Xiaomi Mi 8 dostala veľká operačná RAM pamäť o kapacite až 6 GB, aby vo výsledku priniesla skvelý multitasking. Súhra týchto komponentov tak prináša výborný výkon, ktorý ocení každý.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi 8 ti ukáže, ako má vyzerať perfektný pomer ceny a výkonu

Popritom však dokáže táto vlajková loď spoločnosti zaujať aj svojou fotovýbavou, kde ponúka duálny hlavný fotoaparát s dvoma 12 MPx snímačmi, ktorým nechýba 2-násobný optický zoom, ale ani 4-osová optická stabilizácia obrazu. O perfektné zábery je teda postarané, a to aj vďaka prítomnosti umelej inteligencie, ktorá vylepšuje a rozpoznáva rôzne scény. Veď nie nadarmo sa v teste DxOMark Xiaomi Mi 8 zaradilo so svojim fotoaparátom medzi tých najlepších. Skvelé výsledky však môže používateľ čakať aj od prednej selfie kamery s 20 MPx snímačom, ktorý dokáže vytvoriť selfíčka aj s obľúbeným „bokeh“ efektom. Keď už je reč o fotoaparáte, v nezávislom teste profesionálov z DxOmark dopadlo Xiaomi Mi 8 naozaj perfektne. V teste fotografií dokonca porazilo niekoľkonásobne drahší iPhone X či Galaxy S9 Plus. Výsledky hovoria samé za seba.

Vyšperkovať výbavu tohto Top modelu spoločnosti má aj 6,21″ Super AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením, ktorý prináša výborné farby. Čerešničkou na torte je novší operačný systém Android 8.1 Oreo so špičkovou nadstavbou MIUI 9. Xiaomi však už teraz pracuje na aktualizácii, ktorá so sebou prinesie aj do tohto modelu najnovší Android 9.0 Pie s ešte lepším MIUI 10. Každého záujemcu ale poteší aj fakt, že Xiaomi Mi 8 podporuje plné LTE, teda si používateľ užije aj 800 MHz pásmo. O napájanie hardvéru sa pritom stará 3 400 mAh batéria s rýchlym nabíjaním Quick Charge 4.0.

Xiaomi Mi 8 Pro v exkluzívnej zľave

Aby toho nebolo málo, výrobca vylepšil túto vlajkovú loď a vnukol jej aj inovatívne zabezpečenie, ktoré je vo svete smartfónov stále ojedinelým. Reč je o zabudovanom snímači odtlačkov prstov, ktorý ponúka Xiaomi Mi 8 Pro. Náš FonTech Shop neobišla ani táto novinka, spolu s ďalšími verziami klasickej Mi 8-ky, ktoré kúpime za výborné ceny.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Pro – Čínska verzia 128 GB za 385 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 128 GB za 349 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 322 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť modré Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 326 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Na všetky tieto kúsky je teraz vymedzená skvelá zľava, ktorá každému zákazníkovi ušetrí zopár eur. Navyše pri výbere dopravy EU Priority Line sa netreba báť ani dodatočných poplatkov na colnici.

Kupón aplikuješ v košíku nasledovne:

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]