Xiaomi má na rok 2015 veľké plány, chce predať až 80 miliónov zariadení!

Teraz čítate
Xiaomi má na rok 2015 veľké plány, chce predať až 80 miliónov zariadení!

Minulý týždeň CEO spoločnosti Xiaomi potvrdil, že firma nevstúpi do automobilového priemyslu s elektrickým autom. Teraz o sebe Lei Jun znova nechal počuť a prezradil, že Xiami plánuje tento rok predať 80 až 100 miliónov smartfónov, čo by pre spoločnosť znamenalo obrat asi 100 – 200 miliárd juanov (čo je približne 16 – 32 miliárd dolárov).

Spoločnosť sa podľa jeho slov bude sústrediť na 5 hlavných kategórií výrobkov, ktorými sú – telefóny, tablety, televízie, smerovače a TV boxy. Okrem toho budú investovať do malých spoločností, podobne ako to spravili s firmou XiaoYi, ktorá spolu s nimi predstavila kameru „Yi“. Lei Jun upozornil, že výrobky malých výrobcov budú odlišné od tých, ktoré vyrába priamo Xiaomi a preto vytvorili špeciálny tím pre výskum a inovácie. Spoločnosť totiž plánuje v budúcnosti investovať do viac než 100 takýchto firiem.

xiaomi_smartfony_all

Nakoniec sme sa od Lei Juna dozvedeli aj to, že budúcnosť vidí v inteligentných domácnostiach, ktoré budú pracovať efektívne a mali by zožať veľký úspech. Xiaomi totiž čoskoro plánuje uviesť na čínsky trh „smart home“ zariadenia. Tento druh zariadení by mal pomôcť pri znižovaní trhového podielu spoločnosti Apple.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.