Xiaomi má na rok 2015 veľké plány, chce predať až 80 miliónov zariadení!

Minulý týždeň CEO spoločnosti Xiaomi potvrdil, že firma nevstúpi do automobilového priemyslu s elektrickým autom. Teraz o sebe Lei Jun znova nechal počuť a prezradil, že Xiami plánuje tento rok predať 80 až 100 miliónov smartfónov, čo by pre spoločnosť znamenalo obrat asi 100 – 200 miliárd juanov (čo je približne 16 – 32 miliárd dolárov).

Spoločnosť sa podľa jeho slov bude sústrediť na 5 hlavných kategórií výrobkov, ktorými sú – telefóny, tablety, televízie, smerovače a TV boxy. Okrem toho budú investovať do malých spoločností, podobne ako to spravili s firmou XiaoYi, ktorá spolu s nimi predstavila kameru „Yi“. Lei Jun upozornil, že výrobky malých výrobcov budú odlišné od tých, ktoré vyrába priamo Xiaomi a preto vytvorili špeciálny tím pre výskum a inovácie. Spoločnosť totiž plánuje v budúcnosti investovať do viac než 100 takýchto firiem.

xiaomi_smartfony_all

Nakoniec sme sa od Lei Juna dozvedeli aj to, že budúcnosť vidí v inteligentných domácnostiach, ktoré budú pracovať efektívne a mali by zožať veľký úspech. Xiaomi totiž čoskoro plánuje uviesť na čínsky trh „smart home“ zariadenia. Tento druh zariadení by mal pomôcť pri znižovaní trhového podielu spoločnosti Apple.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.