Xiaomi je druhým najväčším výrobcom nositeľného príslušenstva!

Vzhľadom na posledné správy od spoločnosti IDC, ktorá robí prieskumy trhu, bolo v prvom kvartáli tohto roka predaných 11,4 milióna kusov nositeľných zariadení. Ide o trojnásobný nárast oproti minuloročnému kvartálu, kedy sa predalo „len“ 3,8 milióna kusov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Z dostupných informácii taktiež zisťujeme, že inteligentné hodinky, v ktorých beží Android Wear, neboli ani zďaleka tak úspešné, ako to spoločnosť Google očakávala. Naopak fitness náramky sa tešia omnoho väčšej popularite. Ďalej sa dozvedáme o najúspešnejších výrobcoch nositeľného príslušenstva, kde podotýkame, že ide o údaje získané za prvý kvartál tohto roka. To znamená, že ide o obdobie predtým, než boli dostupné Apple Watch.

miband2
Ak sa pozorne pozriete na tabuľku od spoločnosti IDC, môžete vidieť, že najúspešnejším výrobcom v prvom kvartáli 2015 bola spoločnosť Fitbit, ktorý predala úctyhodných 3,9 milióna kusov. Oproti minulému roku ide o pekný nárast, keďže v rovnakom čase roku 2014 predali 1,7 milióna kusov. Podiel na trhu sa tejto úspešnej spoločnosti však zmenšil z pôvodných 44,7% na 34,2%. Ako je to možné? Minulý rok bola proste menšia konkurencia.

wearable-market-share-q1-2015-idc

Spoločnosť Xiaomi obsadila druhé miesto s 2,8 miliónmi predaných zariadení a získala si 24,6% podiel na trhu. Aktuálna pozícia tejto spoločnosti je o podstatne zaujímavejšia, keď vezmeme do úvahy, že Xiaomi predáva jediné nositeľné zariadenie a to Mi Band s cenovkou len 15 dolárov.

Samsung si získal štvrté miesto, keďže predali len 600 000 kusov svojich zariadení. Zaujímavosťou je aj to, že Samsung je jediným výrobcom v „prvej päťke“, ktorý ponúka zariadenia s Android Wear. Za zmienku však stojí aj to, že Samsung momentálne vyrába 6 inteligentných hodiniek, z ktorých len jedny používajú spomínaný Android Wear. Vo zvyšných hodinkách beží Tizen.

Xiaomi MiBand môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Po predstavení Apple Watch budú pravdepodobne budúce tabuľky vyzerať úplne inak. Apple síce doposiaľ nezverejnil oficiálny počet predaných kusov, no bolo by veľkým prekvapením, ak by sa hneď v nasledujúcom kvartáli neumiestnili na prvom mieste.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.