Xiaomi a Meizu predstavili vylepšené verzie ich najlacnejších smartfónov

V januári Xiaomi predstavilo Redmi 2 – druhú generáciu „entry-level“ smartfónu, ktorý sa však výbavou radí vyššie a to do strednej triedy. Konkrétne je toto zariadenie vybavené 64-bitovým procesorom Snapdragon 410 s taktom 1,2GHz, HD displejom s uhlopriečkou 4,7″, 1GB RAM, 8MPx / 2MPx kamerami a 8GB vnútornou pamäťou. To všetko približne za 112 dolárov.

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

O niekoľko týždňov prišlo Meizu s ich M1 (Blue Charm, M1 mini), ktorý disponuje 5″ HD displejom, 64-bitovým procesorom Mediatek 6732 s taktom 1,5GHz, 1GB RAM, 8GB úložiskom a kombináciou 13MPx a 5MPx kamery. Cena je totožná s jeho konkurentom, teda približne 112 dolárov. Meizu postavilo svoj M1 ako priameho konkurenta pre Redmi 2 a zatiaľ sa zdá, že ich zariadenie má naozaj veľký potenciál. Dôkazom tohto tvrdenia je 100 000 predaných kusov v priebehu 60 sekúnd od spustenia predaja Meizu M1.

Xiaomi-Redmi-2-and-Meizu-M1-side-by-side_1

Xiaomi sa však nezvykne len tak vzdať a preto deň pred oficiálnym predstavením Meizu M1 spoločnosť Xiaomi ohlásila, že chystajú verziu Redmi 2 s 2GB RAM a 16GB úložiskom. Nevyjadrili sa však k tomu, či cena vylepšenej verzie bude totožná s cenou už predstaveného modelu.

Momentálne si však fanúšikovia Meizu mohli všimnúť, že spoločnosť predložila čínskemu certifikačnému úradu TENAA novú verziu M1, ktorá sa od pôvodnej líši jediným detailom. Má 2GB RAM.

Teraz je už úplne jasné, že sa tieto dve spoločnosti pustili do veľkého konkurenčného boja, ktorý bude trvať zrejme veľmi dlho. Možno by vás zaujímalo, čo ich tak veľmi motivuje. Súperia totiž o väčší podiel na najväčšom svetovom trhu so smartfónmi.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.