Po Windows XP prišla na rad aj nesláva Vista. Jeden z najmenej obľúbených operačných systémov nebude podporovaný už od 11. apríla 2017. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Operačný systém Windows Vista sa na trh dostal v januári 2007. Odvtedy je však známy ako jeden z najhorších operačných systémov vôbec, či už kvôli výkonu alebo žalostnej stabilite. Podobne ako starší softvér, aj Vista sa dožila konca podpory od giganta Redmondu. Jeden z dôvodov je najmä plné sústredenia sa na najnovšiu 10-ku. Čo však reálne znamená pre používateľov koniec podpory? Jednoducho systém už nedostane žiadne aktualizácie. Ani systémové a ani bezpečnostné.

zdroj fotografie: heimdalsecurity

Štatisticky však používa Vistu už len veľmi malé percento ľudí, čo značne uľahčí migráciu. Takže čo robiť, ak chcem stále podporu od Microsoftu a zaručenú bezpečnosť? Najlepším riešením je rozhodne prechod na Windows 10, ak to daný hardvér dovoľuje. V opačnom prípade bude, žiaľ, nevyhnutná kúpa nového zariadenia. Aj ty si patril do nešťastnej skupiny, ktorá musela znášať používanie tohto neslávne známeho operačného systému?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.