Ďalšia várka vlajkových lodí prinesie Snapdragon 823 a až 8 GB RAM!

banner-mi5
Väčšina zariadení, ktoré boli plánované na jar tohto roka a mali byť poháňané Snapdragonom 820, už má za sebou svoje predstavenie, niektoré aj uvedenie na trh. Menovite sa jedná o smartfóny ako Galaxy S7, LG G5, Sony Xperia X Performance, Xiaomi Mi5, ale môžeme sem zaradiť aj dnes predstavené HTC 10. Nastal teda čas nahliadnuť do nie až tak vzdialenej budúcnosti a zhromaždiť si informácie o tom, čo nám prinesú nasledujúce vlajkové lode.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Čo nové by sa teda mohlo udiať vo svete „Androidích“ vlajkových lodí? Bez pochybností sa dočkáme Galaxy Note 6 a ďalších už doslova povinných nových modelov od firiem ako Sony či LG. Zo sveta Číny očakávame modely ako Xiaomi Mi5s a Xiaomi Mi Note 2. Všetky tieto vlajkové lode by mal opäť poháňať rovnaký procesor a napriek tomu, že má Snapdragon 820 naozaj čo ponúknuť, Qualcomm už pracuje na jeho nástupcovi.

snapdragon-820
To, že sa bude jednať o výkonnejší procesor by sa dalo predpokladať z jeho údajného názvu – Snapdragon 823 alebo inak MSM8996 Pro. Nie je to po prvýkrát, čo sa špekuluje o novom procesore pre vlajkové lode, no teraz poznáme až podozrivo veľa špecifikácií.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Snapdragon 823 bude štvorjadrový procesor s jadrami Kryo, ktoré budú taktované až na 3 GHz. So sebou prinesie grafiku Adreno 530 s frekvenciou 720 MHz a nesmieme zabudnúť na podporu 8 GB RAM pamätí typu LPDDR4. Skôr ako začnete byť príliš nadšení alebo pohoršení z toho, načo potrebuje smartfón také množstvo pamäte, je potrebné zobrať do úvahy dôležitú skutočnosť. To, že procesor dokáže pracovať až s 8 GB RAM ešte neznamená, že nasledujúce smartfóny presiahnu už skôr špekulovanú hranicu šiestich gigabajtov.

vivo-xplay5-nahlad

Prvý smartfón so 6 GB RAM na svete – Vivo Xplay 5S

Podľa zdroja týchto špekulácií by mal nový Snapdragon 823 poháňať Samsung Galaxy Note 6, doposiaľ neznáme zariadenie od Sony a údajne aj LG G Flex 3. Práve posledný menovaný smartfón znižuje týmto správam dôveryhodnosť. To, aby LG obnovilo rodinu G Flex zariadení totiž nedáva zmysel, keďže sa očakáva nasledovník omnoho populárnejšieho modelu V10. Neostáva nám tak nič iné, než si počkať na oficiálnejšie informácie.

Zdroj: PocketNow.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.