Prémiová televízia HBO pred niekoľkými mesiacmi spustila vlastnú digitálnu videopožičovňu s názvom HBO Go. Používatelia však mohli túto službu získať len prostredníctvom ponuky niektorého z operátorov. To sa teraz mení  a spoločnosť predstavuje nový obchodný model.

HBO Go si už môžu zákazníci predplatiť priamo na webovej stránke videopožičovne, a to za 6,99 € mesačne. Ide tak o lepšiu ponuku než doteraz. Napríklad prostredníctvom operátora Telekom bola služba dostupná v balíčku za približne 10 eur. Zároveň je predplatné nižšie než ponúka priamy konkurent Netflix. Ten si mesačne účtuje od 7,99 € do 11,99 €. Nové informácie v súvislosti s predplatným HBO Go priniesol portál Živé.sk.

Na mesiac zadarmo

Pri registrácii je potrebné zadať meno, e-mail, heslo a údaje o platobnej karte. Súčasťou služby je zároveň aj prvý mesiac používania videopožičovne zdarma. Používatelia si takýmto spôsobom môžu službu aj otestovať a predplatné prípadne neskôr zrušiť.

Veľa obsahu, český dabing

HBO Go ponúka až 2500 hodín videoobsahu v podobe filmov a seriálov. Časť z nich je v HD kvalite, ale veľká výhoda oproti konkurencii je najmä v kompletnej lokalizácii. Slovenčina síce väčšinou chýba, no všetky tituly sú dostupné v českom jazyku. Možnosťou je aj prehratie obsahu v pôvodnom znení.

videopožičovňa HBO Go
Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot / HBO GO

Ponuka sa pravidelne mení. V službe je možné aktuálne nájsť napríklad seriály, ako Hra o tróny, Sopranovci, Dexter či Californication. Z filmov sú to napríklad Revenant, Star Wars alebo slovenský titul Mečiar. HBO Go je dostupné prostredníctvom webu alebo aplikácií pre smartfóny, tablety aj smart TV.

Veľmi jednoduché ovládanie

Aj vďaka nášmu krátkemu testu môžeme potvrdiť, že ovládanie a navigácia v službe je veľmi jednoduchá a intuitívna. K dispozícii sú rôzne možnosti vyhľadávania filmov a všetko je prehľadné. HBO Go tak so svojou súčasnou ponukou predstavuje už plnohodnotnú konkurenciu pre ďalšie digitálne videopožičovne u nás ako Netflix či Amazon Prime Video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom