Unikli špecifikácie nástupcu / vylepšenej verzie Xiaomi Redmi Note

Xiaomi Redmi Note, cenovo dostupné zariadenie vydané v marci 2014, očakáva svojho nástupcu. Spoločnosť už na ňom zrejme pracuje. Na stránkach čínskeho certifikačného úradu TENAA sa objavili informácie o vzhľade a špecifikáciách tohto zariadenia.

Xiaomi Redmi Note Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nová generácia Xiaomi Redmi Note smartónu, pravdepodobne Redmi Note 2, bude skôr aktualizáciou svojho predchodcu, než úplne novým zariadením. Bude disponovať 5,5″ displejom s HD rozlíšením. Presný model procesora nebol odhalený, ale podľa uvedených špecifikácií to vyzerá na štvorjadrový Snapdragon 410 s taktom 1.2 GHz. Nové zariadenie vraj príde v dvoch verziách. Jedna by mala disponovať 1 GB RAM a 8 GB vnútornou pamäťou, druhá zasa dostane 2 GB RAM a 16 GB pamäte. K dispozícii bude aj slot na pamäťové karty do veľkosti 32 GB.

Na zadnej strane zariadenia nájdeme 13 MPx fotoaparát a vpredu 5 MPx kameru na selfie. Celkové rozmery 154 x 78,7 x 9,5 mm sa zhodujú s predchádzajúcou generáciou. Hmotnosť sa však znížila z pôvodných 199g na 188g. Nový Redmi Note pobeží na Androide 4.4.4 s nadstavbou MIUI 6 a ponúkne tiež možnosť vloženia dvoch MicroSIM kariet. Kedy bude zariadenie dostupné, ešte spoločnosť nepotvrdila. Očakávaná cena je 113 € za verziu s 1 GB RAM a 127 € za verziu s 2 GB RAM.

Zdroj: GSMarena.com, Miuios.cz

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.