Applu sa v poslednom období nedarí predaj iPhonov a taktiež mu neprospieva boj amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou. V nedávnej tlačovke prezident USA opäť nabádal Apple, aby vyrábal iPhony na domácej pôde.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ešte minulý rok Tim Cook verejne varoval, že ceny produktov spoločnosti Apple môžu vzrásť vďaka clu, ktoré uvrhol prezident Donald Trump na výrobky prichádzajúce z Číny. Apple väčšinu svojich produktov vyrába práve tam a preto sa už skôr obával problémov spojených so spomínaným clom.

Donald Trump si stále hovorí svoje

V tom čase prezident Donald Trum reagoval na varovania Tima Cooka chladnou odpoveďou: „Vyrábajte iPhony v USA!“. Odvtedy prešiel nejaký ten čas a spomínaný problém sa začal čoraz viac prejavovať na predajoch iPhonov a poklese hodnoty spoločnosti na burze. Na nedávnej tlačovke v bielom dome dostal Donald Trump otázku, či sa neobáva veľkého poklesu hodnoty spoločnosti na burze:

„Apple je skvelá spoločnosť. Pozrite sa, musím sa starať o našu krajinu. Nezabudnite, že Apple vyrába svoje produkty v Číne. Povedal som Timovi Cookovi, ktorý je mojim priateľom, a ktorý sa mi veľmi páči, vyrábajte svoje produkty v Spojených štátoch. Postavte tie veľké, krásne továrne, ktoré budú siahať ďaleko. Čína má z Apple najväčší benefit zo všetkých,“ odpovedal Donald Trump.

Apple bude musieť rýchlo niečo vymyslieť, Trump si však myslí, že je všetko v poriadku

Prezident USA ďalej dodal, že Tim Cook sa údajne chystá investovať 350 miliárd dolárov v USA do tovární kvôli tomu, čo urobil s daňami a stimulmi. Podľa domácich expertov je však táto správa Donalda Trumpa falošnou. To však neznamená, že CEO spoločnosti nebude musieť investovať inde.

Nedávno na burze klesla trhová hodnota Applu o 57 miliárd dolárov a tiež prišiel o 9 miliárd z príjmov za posledný štvrťrok. Trump sa však o giganta z Cupertina nebojí a tvrdí, že bude v poriadku. Podľa neho len za jeho prezidentskú činnosť vzrástla spoločnosť o stovky percent. Zdá sa, že Trump má odpoveď na všetko a jeho pohľad na vec je veľmi zľahčený. Uvidíme teda, čo rok 2019 Applu prinesie.

O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.