Séria Battlefield sa s poslednými dielmi razantne skrotila a pomerne stroho sa priklonila k reálnosti. Šiesty diel, očakávaný už tento rok, mnohí leakeri považujú za Battlefield 3 na steroidoch.

Ako píše GAMINGbible, vydanie hry sa odhaduje už tradične na jeseň, pričom budúci mesiac by sme sa mali dočkať prvej plnohodnotnej ukážky. Tá síce nebude zameraná na hrateľnosť ako takú, no odhalí atmosféru bojísk, údajne hosťujúcich až 128 hráčov súčasne na jednej mape.

Väčší chaos, prvok prekvapenia, ale aj taktiky

Ešte pred oficiálnym predstavením traileru však známy insider, Tom Henderson, uverejnil viaceré detaily o očakávanom pokračovaní na Twitteri a YouTube kanáli. Ako naznačuje Reddit, informácie na oboch distribučných kanáloch boli takmer okamžite stiahnuté, čo môže znamenať, že na nich bolo aspoň čo-to pravdy.

To však leakera nezastavilo pred ďalším uverejňovaním informácií. Tentokrát na Twitteri zverejnil pomerne detailný skeč poukazujúci na prírodné katastrofy. Zatiaľ čo skriptované ničenie budov výbuchmi a následné deformovanie herného poľa bolo predstavené už v Battlefield 4, šestka prinesie ďalší zásadný prvok ovplyvňujúci dianie na bojisku.

Podľa Hendersona trailer naplánovaný na máj predvedie extrémne zmeny prírodných živlov a počasia. Tie by mali vo veľkej miere ovplyvňovať hrateľnosť, kedy napríklad také tornádo dokáže zdeformovať hernú mapu, zničiť úkryty, respektíve vytvoriť úplne nové. Vedľa prvku prekvapenia sa tak prehĺbi aj taktika zápasov.

S určitosťou sa zníži dohľadnosť, čo v nemalej miere ovplyvní hráčov uprednostňujúcich vzdialenejší kontakt. Zároveň by sme sa nedivili, keby došlo k reštrikciám aj na poli vozidiel či lietadiel v závislosti od neschodnosti povrchu alebo horšej viditeľnosti.

NEPREHLIADNI
Z Česka prichádza kuriózny simulátor bezdomovca. Naučí ťa, ako žiť bez strechy nad hlavou

Zdroj poukazuje aj na minulý príspevok Hendersona, ktorý okrem tradičnejších zmien počasia spomínal aj zemetrasenia, tornáda alebo výbuchy sopiek. Otázkou ale ostáva, či pôjde o úplne náhodné situácie alebo plne skriptované sledy udalostí prepojené danou hernou mapou. V každom prípade nateraz ide iba o nepotvrdené dohady, uvidíme, čím sa v očakávanom predstavení pochvália samotní vývojári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom