Počet vlajkových lodí od čínskych výrobcov neustále narastá a často je problém vybrať si práve jednu. Ani pre nás to nie je jednoduché, a preto sme sa rozhodli výber zúžiť na päť zariadení, ktoré rozhodne stoja za zváženie.

Nie je tomu tak dávno, keď väčšina smartfónov pochádzajúcich z Číny dokázala zaujať jedine cenovkou. Ostatné špecifikácie jej totiž boli výrazne prispôsobené a preto ľudia hľadajúci prémiové materiály a výkonný hardvér často siahli po zariadení od renomovaných výrobcov ako sú Samsung alebo Apple.

Situácia sa však za krátku dobu výrazne zmenila a dnes nám už overené čínske značky ponúkajú kvalitne spracované zariadenia, ktoré sú nielen rovnako výkonné ako ich „drahí“ konkurenti, ale je možné ich zakúpiť za zlomok ceny. V tomto článku sa pozrieme na výber piatich vlajkových lodí od overených čínskych výrobcov, ktoré si vieš zakúpiť do 400 €.

Xiaomi Mi 8

Cena: 329 €

Pre priaznivcov dizajnu iPhonu X / Xs si spoločnosť Xiaomi pri príležitosti osláv svojho ôsmeho výročia pripravila tento parádny kúsok. Smartfón zaujme hlavne svojím 6,21″ Super AMOLED displejom s výrezom. Ako jeden z mála v tejto cenovej kategórii ponúka osemjadrový procesor Snapdragon 845. Netreba zabudnúť na naozaj špičkový duálny fotoaparát s umelou inteligenciou, ktorý sa kvalitou radí do svetovej TOP 5. Momentálne si za skvelú cenu môžete kúpiť napríklad čiernu variantu s 6 GB RAM a 128 GB vnútornou pamäťou.

Kúpiť Xiaomi Mi 8 (6 GB + 128 GB) za 329 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Honor 10

Cena: 320 €

Výrobca sa pri tomto smartfóne riadil trendom použitia skla na prednej aj zadnej strane, ktorý nastolila spoločnosť Samsung už pred troma rokmi pri predstavení modelu Galaxy S6. Zadná strana je mierne zakrivená a bočné steny zariadenia sú vyrobené z lešteného kovu, takže zariadenie v rukách vyvoláva ten istý pocit ako pri držaní Galaxy S8 alebo S9. Vlajková loď značky Honor je poháňaná procesorom Kirin 970, ktorému sekunduje 4 GB RAM. Podobne ako v prípade Xiaomi, aj tu nájdeme 128 GB vnútornej pamäte. Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát, ktorý ponúka lákavú kombináciu 16 a 24 MPx snímača.

Kúpiť Honor 10 (4 GB + 128 GB) za 320 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Honor 10
Zobraziť celú galériu (1)
Matúš Mitro/FonTech

Pocophone F1

Cena: 329 €

Kúpiť Pocophone F1 128 GB verziu za 329 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

OnePlus 6

Cena: 356 €

Náš zoznam uzatvára smartfón, ktorého cena sa jemne prehupla nad 400 €. Stále sa však pri pohľade na toto oku lahodiace zariadenie jedná o veľmi priaznivú ponuku. Že je tomu naozaj tak potvrdzuje skutočnosť, že sa tento model stal najrýchlejsie predávaným zariadením, ktoré kedy spoločnosť OnePlus vyrobila. Za relatívne krátku dobu, konkrétne 22 dní, sa im podarilo predať milión kusov tohto takmer bezrámikového smartfónu.

Okrem prémiového dizajnu a 6.28″ displeja, ponúka zariadenie kombináciu 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Podobne ako Xiaomi Mi 8, aj OnePlus 6 je poháňaný procesorom Snapdragon 845. Dnes už takmer samozrejmosťou je duálny fotoaparát, ktorý pozostáva z kombinácie 16 a 20 MPx snímača. Operačným systémom je v tomto prípade Android 8.1 s nadstavbou OxygenOS.

Kúpiť OnePlus 6 (6 GB + 64 GB) za 356 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Toto je náš výber piatich najlepších vlajkových lodí, ktoré si vieš kúpiť do 400 €. Samozrejme, že v tejto cenovej kategórii existuje viac zaujímavých zariadení, a preto ak sa tvoj favorit v zozname nenachádza, daj nám o ňom vedieť v komentároch.

Smartfóny