TOP 6 smartfónov tohto mesiaca s cenovkou do 145 €

V novom roku sa stávame svedkami nie len toho, ako vysoko sa dokážu vyšplhať špecifikácie nových zariadení, ale aj ako nízko dokážu spadnúť ich cenovky. Prinášame vám zoznam TOP 6 čínskych zariadení do 150 dolárov, ktoré sú už teraz dostupné na trhu. Predtým, než sa však spolu pozrieme na samotné zariadenia, chceme poukázať na to, že sa jedná o medzinárodné ceny a pri každom zariadení nájdete odkaz buď na oficiálne stránky výrobcu, alebo na stránku, kde sa dá zariadenie kúpiť za najnižšiu cenu. Zariadenia sú zoradené v poradí od 59 € po konečných 145 €.

Elephone G1
Cena: 59 €
Predajca: Coolicool.com

G1-2V tomto zozname nájdete celkovo 3 zariadenia od spoločnosti Elephone. Model G1 má cenovku len 59 € a výzorom sa podobá na Nubia Z7 mini. Za túto cenu však nebudete mať prístup k LTE, ale zato získate štvorjadrový procesor MediaTek MT6582, podporu dualSIM, 5 MPx fotoaparát a 4,5″ displej. Zariadenie taktiež podporuje microSD karty a môžete ho získať v čiernom, bielom, modrom alebo ružovom farebnom prevedení.

Ulefone BE X
Cena: 90 € 
Predajca: Coolicool.com

ulefone-be-x-show-2Spoločnosť Ulefone nás stále dokáže zaujať svojimi telefónmi a inak to nebolo ani v prípade modelu BE X. Za 90 € vám ponúkne osemjadrový procesor MediaTek, ktorý je z predchádzajúcej generácie procesorov, 1 GB RAM a QHD displej. Takéto špecifikácie držia cenu zariadenia nízko, ale z recenzií na Ulefone smartfóny bude určite aj model BE X veľmi dobre vyrobeným zariadením. Ak ho bude výrobca dodávať s rovnakou ROM, ako má Ulefone Be Pro, potom môžete očakávať naozaj krásny „Androidí“ zážitok.

Elephone G2
Cena: 99 € 
Predajca: Coolicool.com

elephone-G2So zvyšujúcou sa cenovkou prichádzame k modelu Elephone G2. Predaj tohto zariadenia sa síce ešte oficiálne nezačal, no v priebehu niekoľkých týždňov bude dostupné po celej Európe a Ázií s cenovkou pod 100 €. Za tak zaujímavú cenu pôjde o najdostupnejší 64-bitový smartfón na trhu, s podporou dualSIM, LTE a podľa niektorých špekulácií dokonca s Androidom 5.0 Lollipop.

Doogee F1 Turbo mini
Cena: 112 € 
Predajca: Coolicool.com

Doogee-F1-Turbo-Mini-1-3Máme tu ďalší 64-bitový smartfón s cenovkou pod 150 €! F1 Turbo Mini je už v predaji za 112 € a môže sa pochváliť štvorjadrovým procesorom MediaTek MT6732, ktorý poháňa aj Elephone G2. Doogee v ich 4,5″ smartfóne, ktorý je vybavený 1GB RAM, využíva novú technológiu z oblasti batérií, ktorá sa nazýva BAK a sľubuje dlhšiu životnosť batérie. Poteší aj podpora LTE.

Cubot Zorro
Cena: 140 € 
Predajca: Coolicool.com

cubot_zorroCubot Zorro je jediný smartfón v našom zozname, ktorý poháňa procesor od spoločnosti Qualcomm. Konkrétne sa jedná o Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz (rovnaký má Xiaomi Redmi 2). 64-bitový procesor ponúka podporu LTE a sekunduje mu 1 GB RAM. Na prednej strane nájdeme 5″ HD displej, vzadu 13 MPx kameru s F2.0 clonou a celé zariadenie napája 2200 mAh batéria.

Elephone P6000
Cena: 145 € 
Predajca: Coolicool.com

Elephone-P6000Najvýkonnejší telefón z nášho zoznamu je Elephone P6000. Poháňa ho síce štvorjadrový MediaTek MT6732, ale disponuje 2 GB RAM a 16 GB vnútornou pamäťou. Za 145 € získate 5″ HD displej, 13 MPx fotoaparát, podporu dualSIM, LTE a veľkú 2700 mAh batériu.

Postupom času sa určite bude objavovať stále viac dostupných telefónov s podobnými cenovkami. Vďaka nám sa v priebehu celého roka dozviete o tých najlacnejších, no aj najvýkonnejších smartfónoch z Číny.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.