banner-redmi-pro
Momentálne môžete nájsť v Google Play aplikácie na všetky možné príležitosti, funkcie a zaujímavé podujatia. Každý z nás má vyhradené nejaké „must have“ aplikácie, bez ktorých by si svoj smartfón jednoducho nevedel predstaviť. Do tejto skupinky aplikácií máme jedno odporúčanie, ktoré stojí aspoň za vyskúšanie a odmení vás nádherným dizajnom a zaujímavými funkciami. Reč je o aplikácii Telkáč, ktorá vám prinesie televíziu do smartfónu alebo tabletu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samotná aplikácia je ladená do minimalistického flat štýlu s prvkami Material dizajnu. Hlavná obrazovka vás uvíta rozdelením staníc podľa krajín, respektíve žánrov. Určite vás zaujíma, ktoré zo slovenských staníc sú v ponuke. Vo vašom smartfóne alebo tablete budete môcť sledovať TA3, Joj Cinema, klasickú JOJ-ku a JOJ Plus. Naši západní susedia majú v ponuke stanice ako Prima, Prima Zoom, Prima Love, Déčko, ČT1 a ČT2. Sme si istí, že sa medzi vami nájde množstvo fanúšikov športu. Ponuka športových kanálov číta Eurosport 1 / 2, Arena Sport 1 a Auto Motor Sport. V ponuke sú aj hudobné stanice. Z dokumentárnych staníc nájdeme v ponuke napríklad Discovery Channel v českom / slovenskom jazyku, či stanicu History taktiež s českým / slovenským dabingom. Autori však do budúcnosti prisľúbili, že sa budú snažiť pridať čo najväčšie množstvo staníc.

Len nedávno pridanou funkciou, ktorú určite oceníte, je možnosť pridať si vybrané stanice medzi obľúbené. V pravom hornom rohu sa nachádza ikona srdca, ktoré vás presmeruje priamo do zoznamu vašich obľúbených televíznych staníc. Nespornou výhodou je aj responzívny dizajn, ktorý sa automaticky prispôsobí pre smartfóny alebo tablety so všetkými možnými rozlíšeniami. Autori taktiež odporúčajú prehrávanie staníc pomocou VLC prehrávača, keďže ten vstavený nemusí fungovať 100-percentne.

Táto aplikácia vám určite prinesie potrebnú funkčnosť pri nedostupnosti televízora alebo na dovolenke v zahraničí. Autorom patrí veľká vďaka, že nám niečo takéto pripravili a určite im po vyskúšaní hoďte aj hodnotenie aplikácie. Do budúcnosti sa môžete pripraviť na vylepšenia, ktoré ešte viac umocnia výborný zážitok pri používaní. Sledujte týchto mladých autorov z tímu Pears.sk aj na Facebooku, kde budú uverejňovať novinky v aplikácii.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
11%
Mám to
56%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]