Teclast Core M: Hybridný tablet so šialenými špecifikáciami

Teclast nedávno usporiadal súťaž, kde vyzval fanúšikov, aby vytvorili super tablet s kombináciou čo najvýkonnejšieho hardvéru. Súťaž skončila 31. januára a spoločnosť momentálne vydala víťazné špecifikácie tohto hybridného tabletu.

Spoločnosť potvrdila, že vyrobí prototyp tabletu so šialenými špecifikáciami a neskôr ho uvedie na trh. Zariadenie by mal poháňať najnovší procesor Intel Core M 5y10c, ktorý je vyrábaný 14nm technológiou a taktovaný na 2 GHz. Ďalej by mal tablet ponúknuť integrovanú grafiku Intel HD 5300, ktorá by priniesla do tabletu výkon stolného počítača. Zariadenie by malo využívať 4 GB RAM a ultra rýchly 128 GB SSD. Celkovo by mal byť tento hybridný tablet pomerne veľký, keďže bude disponovať 12,2″ IPS displejom s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. K dispozícii bude 11 000 mAh batéria, podpora WiFi a LTE.

Napriek úžasným špecifikáciám nebude Teclast Core M obzvlášť hrubý. Jeho telo bude 9,1 mm tenké a očakáva sa, že príde v rôznych farebných prevedeniach. Samozrejme takto vybavený tablet nebude lacný a hovorí sa, že bude stáť okolo 3155 yuanov, čo je zhruba 446 €.

Ak by sa takýto tablet naozaj dostal na trh, boli by ste ochotní dať zaň takmer 450 €?

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.