Subor S3 je prvý smartfón bez rámika okolo displeja

Súťaženie prakticky v každom segmente trhu so smartfónmi sa stáva čím ďalej, tým viac neľútostným. Spočiatku boli výrobcovia posadnutí štíhlosťou svojich smartfónov a preto sme boli svedkami predstavenia veľmi tenkých zariadení, ako je napríklad Vivo X5 Max, OPPO R5 alebo nové, ešte pripravované Gionee Elife S7 s hrúbkou len 4,6mm.

Teraz sa zdá, že sa výrobcovia zameriavajú na ďalšiu konkrétnu časť smartfónov – rámik okolo displeja. Počas posledných dvoch rokov sa do značnej miery rozmery rámov znížili. V dnešnom článku ste si mohli všimnúť podrobnosti o smartfóne Serendipity S7, ktorý bude mať údajne najužší, len 0,7 mm rám displeja. Dnes sa však objavili správy, že sa na trh chystá ďalšie zariadenie s prakticky nulovým rozmerom rámu. Zatiaľ však nemáme veľa podrobností o smartfóne nie veľmi známeho výrobcu Subor, ale spoločnosť už prezradila niekoľko špecifikácií.

Subor S3 bude disponovať 5″ HD displejom s ultra úzkym rámikom. Bude tak úzky, že by sa dalo povedať, že telefón je takmer bezrámikový. Poháňať ho bude štvorjadrový MediaTek MT6732 spolu s 1 GB RAM. Zariadenie ponúkne dnes už takmer samozrejmú 16 GB vnútornú pamäť. O fotoaparátoch zatiaľ spoločnosť neprezradila nič, no zariadenie bude mať určite aj prednú kameru. Záujemcovia sa môžu tešiť aj na operačný systém Android 4.4 Kitkat a  možnosť využívania vysokorýchlostného LTE pripojenia.

Výrobca na svojom webe ukazuje, že zariadenie bude stáť 1399 jenov, čo je okolo 197 €. Na trhu však nájdeme aj lepšie vybavené smartfón v tejto cene. To je ale bohužiaľ všetko, čo o tomto zariadení zatiaľ vieme. Avšak, rovnako ako v prípade Serendipity S7, môžeme očakávať, že sa v priebehu niekoľkých týždňov dostaneme aj k informáciám o batérii a rozlíšení fotoaparátov.

Zdroj: GizmoChina.com, Subor

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.