Natáčanie videí na smartfóne je rozhodne veľmi pohodlné a rýchle. Stačí vytiahnuť zariadenie z vrecka a na pár dotykov začať nakrúcať. To je rozhodne menej práce ako nastavenie profesionálnej aparatúry, no zároveň to prináša isté nedostatky vo výsledných záberoch. Posunúť level kvality sa však dá aj na mobiloch, a to pomocou stabilizátora.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Roztrasené zábery sú jeden z hlavných problémov videí zo smartfónu. Práve v tejto oblasti však vie skvele pomôcť profesionálny stabilizátor. Jeden z vôbec najlepších na svete je momentálne v skvelej zľave. Ide o model Smooth Q od výrobcu Zhiyun, ktorý patrí k lídrom v tejto oblasti. Tento parádny gadget sme si zaobstarali aj my a nevieme si ho vynachváliť.

Tento stabilizátor, respektíve gimbal, ponúka pevnú konštrukciu z hliníkovej zliatiny. O stabilizáciu tvojho smartfónu sa stará špeciálny procesor Honeycomb 5. generácie, ktorý ponúka až o 30 % rýchlejšie reakcie než predchodca. Minimalizácia neželaných pohybov prebieha v troch osiach a dostupná je aj možnosť rýchleho otočenia smartfónu z vertikálnej do horizontálnej polohy a naopak. Nastavenia môžeš riadiť vďaka kontrolnému centru priamo na gimbale. Výrobca však ponúka aj špeciálnu mobilnú aplikáciu pre Androidy aj iOS.

Súčasťou Zhiyun Smooth Q sú dve vysokokapacitné batérie. Tie postačia až na 12-hodinovú prevádzku, pričom ich môžeš použiť aj ako zdroj energie pre smartfón. Gimbal je plne kompatibilný pre telefóny do veľkosti 6-palcov a s maximálnou hmotnosťou 220 gramov. Náš Xiaomi Mi MIX 2 s 5.99-palcovým displejom v ňom sedí ako uliaty. Podporuje však aj akčné kamery ako GoPro. Samotný stabilizátor váži 450 gramov, a to pri výške takmer 26 centimetrov.

Zbav sa roztrasených záberov

To sú teda hlavné špecifikácie stabilizátoru Zhiyun Smooth Q, ktorý ti pomôže posunúť kvalitu tvojich videí zo smartfónu na oveľa vyššiu úroveň.

Kúpiť profesionálny stabilizátor Zhiyun Smooth Q za 84 €
Zľavový kupón SMOOTHQ23

Bežná predajná cena jedného zo svetovo najlepších gimbalov sa pohybuje na úrovni 120 €, teraz je však najlepšia príležitosť k nákupu. Vďaka zľavovému kupónu SmoothQ23 ho kúpiš za 84 €, a teda o takmer 35 eur lacnejšie.

Kupón aplikuješ v košíku:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]