Counterpoint Research zverejnil rebríček najpredávanejších modelov v roku 2019. Za minulý rok trh s týmito zariadeniami vzrástol podľa dodávok o 1 % a počet predaných smartfónov stúpol z 364,1 miliónov v roku 2018 na 368,7 miliónov kusov za minulý rok, informuje Canalys. Spomedzi všetkých si najlepšie viedli iPhony, no európski zákazníci preferovali dostupnejší model od Samsungu, ktorý sa v celosvetovom merítku umiestnil na 3. mieste.

Najpredávanejším smartfónom v minulom roku sa stal iPhone XR a hneď za ním nasledoval iPhone 11. Tretie miesto si uchmatol Samsung Galaxy A50, ktorý sa však stal najpredávanejším modelom v Európe, kde predbehol aj iPhony. Predaje smartfónov sa však odlišujú od jednotlivých kontinentov.

Podľa štatistík Counterpoint Research v Číne napríklad dominovali tamojšie značky ako Oppo, Vivo a Huawei. Predajnosť Huawei ale za minulý rok klesla o celých 7 %, čo spôsobili nezhody s USA. Vlajkový model Mate 30 Pro sme si však vyskúšali aj my v redakcii a všetky dojmy z používania tohto prvého „AG“ smartfónu nájdeš v detailnej recenzii.

Zdroj: Counterpoint Research, Canalys

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom