Bývalý Roadster Elona Muska je vo vesmíre viac ako rok, stihol „najazdiť“ obrovské množstvo kilometrov

Od momentu, kedy do vesmíru vyniesla vesmírna raketa Falcon Heavy ikonickú červenú Teslu Roadster ubehol už viac ako jeden rok. Naposledy sme o azda najpopulárnejšom automobile, v ktorom sedí figurína kozmonauta nazývaného Starman informovali v novembri minulého roku, kedy Tesla Roadster minula Mars a pokračuje ďalej.

V súčasnosti Roadster stále putuje vesmírom rýchlosťou tisíce kilometrov za hodinu. Najnovšie informácie z portálu WhereIsRoadster.com, hovoria o tom, že Starman so svojou Teslou Roadster prešiel už viac než 809 miliónov kilometrov.

Tieto údaje prakticky s istotou dokazujú, že sa jedná o automobil, ktorý „najazdil“ doposiaľ najviac kilometrov v histórii. Vzdialenosť prejdenú vypusteným Roadsterom môžeme prirovnať k prejdeniu všetkých ciest na Zemi a to približne 22,3-krát.

Budúcnosť je však nejasná, nakoľko výskumníci hovoria o možnom stroskotaní na Venuši, alebo Zemi. V prípade ak sa to nestane, Roadster bude vesmírom putovať ešte niekoľko miliónov rokov. Pre nás je kľúčový rok 2091, v ktorom bude Starman dostatočne blízko Zeme a budeme ho môcť vidieť prostredníctvom teleskopu.

Zdroj: BusinessInsider

Pošli nám TIP na článok