Od momentu, kedy do vesmíru vyniesla vesmírna raketa Falcon Heavy ikonickú červenú Teslu Roadster ubehol už viac ako jeden rok. Naposledy sme o azda najpopulárnejšom automobile, v ktorom sedí figurína kozmonauta nazývaného Starman informovali v novembri minulého roku, kedy Tesla Roadster minula Mars a pokračuje ďalej.

V súčasnosti Roadster stále putuje vesmírom rýchlosťou tisíce kilometrov za hodinu. Najnovšie informácie z portálu WhereIsRoadster.com, hovoria o tom, že Starman so svojou Teslou Roadster prešiel už viac než 809 miliónov kilometrov.

Tieto údaje prakticky s istotou dokazujú, že sa jedná o automobil, ktorý „najazdil“ doposiaľ najviac kilometrov v histórii. Vzdialenosť prejdenú vypusteným Roadsterom môžeme prirovnať k prejdeniu všetkých ciest na Zemi a to približne 22,3-krát.

Budúcnosť je však nejasná, nakoľko výskumníci hovoria o možnom stroskotaní na Venuši, alebo Zemi. V prípade ak sa to nestane, Roadster bude vesmírom putovať ešte niekoľko miliónov rokov. Pre nás je kľúčový rok 2091, v ktorom bude Starman dostatočne blízko Zeme a budeme ho môcť vidieť prostredníctvom teleskopu.

Zdroj: BusinessInsider

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom