Je pre teba leto neznesiteľné teplé alebo zima príliš studená? Sony prichádza s novinkou, ako sa môžeš aj počas leta a zimy cítiť lepšie. O téme informuje portál Gizmodo.

Pôvodne malo byť tričko odhalené na Olympijskych hrách 2020, no napriek ich posunutiu sme sa dočkali revolučného výrobku, ktorý môže zmeniť oblečenie ako ho poznáme. Sony uvádza osobnú klimatizačnú jednotku, ktorá je umiestnená v špeciálnom tričku v správnej polohe tesne pod krkom na chrbte.

Zariadenie na jeho funkčnosť používa Peltierov efekt (prenos elektrického prúdu a následné ochladzovanie daného miesta).

Nenechaj si ujsť
Sony predstavilo vôbec prvú „vreckovú“ klimatizáciu na svete. Pripevníš ju priamo na svoje tričko

Dané teplo sa potom odstraňuje pomocou ventilátora umiestneného na zariadení. Osobnú klimatizáciu je možné ovládať aj cez aplikáciu na smartfóne, kde sa dá nastaviť priamo teplota alebo automatický režim ovládania, ktorý používa pohybové senzory a rôzne algoritmy na zaistenie optimálnej teploty pri najväčšej záťaži.

Celkovo je tričko schopné ochladiť nositeľa až o 12,8 stupňov Celzia a vie pracovať aj opačne ako generátor tepla počas chladných zimných dní. V tomto režime je klimatizácia schopná vykurovať až o 7,8 °C. Batéria, žiaľ, nevydrží celý deň.

Pri bežnom používaní vydrží integrovaná batéria približne 2 až 4 hodiny podľa záťaže a následné nabitie batérie trvá 2 hodiny. Zariadenie je možné kúpiť z oficiálneho e-shopu Sony za 106 €, pričom k používaniu je ešte nutné dokúpiť držiak, teda tričko s kapsou pre zariadenie, ktoré stojí okolo 18 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom