Portál The Verge informuje o zverejnení dátumu oficiálnej dostupnosti nového Microsoft Flight Simulatora 2020, ktorý bude dostupný už toto leto.

Hra bude dostupná v troch edíciach:

  • Štandardná za 59,99 dolárov, obsahuje 20 rôznych lietadiel a 30 letísk
  • Deluxe za 89,99 dolárov, v ktorej sa nachádza o 5 extra lietadiel a letísk navyše
  • Premium deluxe za 119,99 dolárov, obsahujúc o ďalších 10 lietadiel a letísk viac

Najlákavejšie letiská ako Heathrow v Londýne alebo letisko v San Franciscu budú dostupné iba vo verzii Premium, pričom niektoré menej atraktívne letiská, ako to v Chicagu alebo Amsterdame naopak len v edícií Deluxe. Samozrejmosťou je, že ak si kúpiš najvyššiu edíciu, automaticky získavaš všetok obsah aj z nižších verzií hry.

Získať nový simulátor bude možné aj cez Xbox Game Pass vo Windows 10 alebo na konzole Xbox, no iba v štandardnej verzii. Samotná hra bude dostupná už 18. augusta 2020 a len tak pre zaujímavosť, na jej inštaláciu budeš potrebovať masívnych 150 GB úložiska.

Letecký simulátor od Microsoftu utiahnu aj staršie zariadenia s procesormi Intel i5-4460 alebo AMD Ryzen 3. V oboch prípadoch nejde o žiadne novinky, podobne sú na tom aj minimálne grafické požiadavky, ktoré vyžadujú aspoň NVIDIA GTX 770 alebo Radeon RX 570 s najmenej 2GB VRAM. Potrebných bude tiež najmenej 8 GB pamäte a kvalitné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 5 Mb/s.

Ak si hru budeš chcieť užiť v optimálnej podobe s peknou grafikou a skutočným využitím jej potenciálu, požiadavky už sú podstatne vyššie. V tomto prípade tvorcovia odporúčajú procesory Ryzen 7 Pro 2700X alebo Intel i7-9800X, high-endové grafické karty AMD Radeon VII alebo NVIDIA RTX, 32 GB RAM a 50 Mb/s pripojenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom