Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa blíži k odsúhlaseniu balíka okolo 20 miliónov € z REACT-EÚ, ktoré budú smerovať na účely digitalizácie škôl. Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) to potvrdil v rozhovore pre TASR.

V rámci digitalizácie už bolo v roku 2020 poslaných na školy šesť miliónov €, tie však boli určené len na drobné nákupy. „Tiež sme identifikovali balík financií z eurofondov, ktoré sú na ministerstve školstva, kde by malo byť ďalších 20 miliónov €,“ poznamenal minister.

„Finančné prostriedky máme nafázované a pôjdu na nákup digitálnych prostriedkov pre učiteľov a žiakov stredných škôl. Napríklad na každých desať žiakov by bolo takéto jedno digitálne vybavenie, ktoré by bolo dostupné v špecializovanej učebni,“ vysvetlil minister.

V druhej fáze je to druhý stupeň základných škôl a žiaci, a následne potom prvý stupeň a žiaci. Postupne, ako budú prichádzať finančné prostriedky, ich bude podľa Gröhlinga ministerstvo uvoľňovať, aby sme vedeli v priebehu celého budúceho roka vybaviť školy digitálnymi zariadeniami. V rámci finančných prostriedkov chce ministerstvo školstva zabezpečiť aj správcov siete a digitálnych koordinátorov.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom