Zážitok z hrania Minecraftu bude opäť posunutý na vyššiu úroveň vďaka oficiálnej podpore sledovania lúčov, respektíve ray tracing. Do hry by sa malo dostať v priebehu nasledujúceho roka.

Ako informuje portál PC Gamer, Nvidia oficiálne prehlásila, že pracuje na podpore technológie ray tracing, respektíve podpore sledovania lúčov pre jednu z najikonickejších hier, Minectraft. Táto informácia tak určite poteší hráčov, nakoľko prichádza len týždeň po tom, ako bol zrušený grafický balíček Super Duper Graphics pack. Hlavným dôvodom bola technická náročnosť a skutočnosť, že nefungoval dobre naprieč rôznymi zariadeniami.

Čo sa týka samotnej vizualizácie svetla v hre Minecraft, existovali aj módy s takzvaným „path tracing“. Nvidia ale prináša podporu pre ray-tracing a hovorí, že svetlo bude v hre po novom dynamické so smenou sveta a bloky ako láva či Glowstone budú taktiež osvetľovať prostredie. Voda a sklo budú zase svetlo verne odrážať. Podľa portálu Polygon môžeme toto vylepšenie grafiky v hre očakávať už v priebehu nasledujúceho roka.

Zdroj: PC Gamer, Polygon 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom