Nvidia prinesie do Minecraftu svoju jedinečnú technológiu. Výrazne zlepší zážitok z hrania

Zážitok z hrania Minecraftu bude opäť posunutý na vyššiu úroveň vďaka oficiálnej podpore sledovania lúčov, respektíve ray tracing. Do hry by sa malo dostať v priebehu nasledujúceho roka.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Ako informuje portál PC Gamer, Nvidia oficiálne prehlásila, že pracuje na podpore technológie ray tracing, respektíve podpore sledovania lúčov pre jednu z najikonickejších hier, Minectraft. Táto informácia tak určite poteší hráčov, nakoľko prichádza len týždeň po tom, ako bol zrušený grafický balíček Super Duper Graphics pack. Hlavným dôvodom bola technická náročnosť a skutočnosť, že nefungoval dobre naprieč rôznymi zariadeniami.

Čo sa týka samotnej vizualizácie svetla v hre Minecraft, existovali aj módy s takzvaným „path tracing“. Nvidia ale prináša podporu pre ray-tracing a hovorí, že svetlo bude v hre po novom dynamické so smenou sveta a bloky ako láva či Glowstone budú taktiež osvetľovať prostredie. Voda a sklo budú zase svetlo verne odrážať. Podľa portálu Polygon môžeme toto vylepšenie grafiky v hre očakávať už v priebehu nasledujúceho roka.

Zdroj: PC Gamer, Polygon 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.