S koncom podpory systému prichádza bezpečnostné riziko, ale aj obavy o podporu ďalších aplikácií. Na jeseň tohto roka plánuje spoločnosť ukončiť aj podporu kancelárskeho balíka Office 2010, no svoj prehliadač na nejaký čas udrží aktuálny. Edge dostane rozšírenú podporu a pre Windows 7 ho Microsoft bude udržiavať aktuálny rovnako dlho ako Google svoj prehliadač Chrome, informuje Neowin.

Éra Windowsu 7 sa oficiálne skončila pred pár dňami. Firmy môžu využiť rozšírenú podporu na 3 roky, za ktorú si však zaplatia. Postupom času na tento systém zabudnú aj vývojári, ktorí už nemusia svoje aplikácie a ovládače aktualizovať pre nepodporovanú „sedmičku“. Google sa však odhodlal, že prehliadač Chrome bude pre Windows 7 podporovať do 15. júla 2021 a s rovnakým rozhodnutím teraz vyrukoval aj Microsoft, informuje Bleeping Computer.

Microsoft Edge Insider

Nový Edge s jadrom Chromium tak dostane rovnako dlhú podporu počas nasledujúcich 18 mesiacov. Predsa len, spoločnosť by zrejme nechcela, aby jej nový prehliadač skončil na tomto systéme krátko po vydaní, a tak ho bude aktualizovať ešte nejaký čas. Navyše, nový Edge využíva rovnaký základ ako Chrome a zrušenie podpory by mohlo prekaziť plány spoločnosti.

Zdroj: Neowin, Bleeping Computer

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP