Spoločnosť Microsoft má novú aplikáciu s názvom Office, ktorá združuje kancelárske programy Word, Excel a PowerPoint do jednej platformy. Po niekoľkomesačnom testovaní je teraz po dostupná aj v obchode Google Play, informuje Techradar.

Microsoft Office je vychytaná aplikácia spoločnosti, ktorá združuje populárne kancelárske nástroje Word, Excel a PowerPoint do jednej praktickej platformy. Novinka bola testovaná už niekoľko mesiacov, a spoločnosť ju teraz oficiálne sprístupnila na obchode Google Play. Office umožňuje okrem iného aj pracovať so súbormi uloženými na cloudovom úložisku OneDrive bez toho, aby musel používateľ otvárať niekoľko ďalších aplikácií, a prácu tiež automaticky synchronizovať.

Napriek tomu, že je aplikácia skvelou vychytávkou pre smartfóny, Microsoft tak trochu pozabudol na ekvivalent pre tablety a Chromebooky, čo sa zdá ako veľmi zvláštne rozhodnutie vzhľadom na neporovnateľné výhody väčšej obrazovky, píše Android Police. Mať všetky kancelárske nástroje na svojom smartfóne či tablete v jednej aplikácii je však veľmi pohodlné, a preto môžeme v blízkej budúcnosti očakávať, že sa Office rozšíri aj na ďalšie platformy.

Zdroj: Techradar, Android Police

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP