Ikea patrí k tým spoločnostiam, ktoré sa výrazným spôsobom zaujímajú o budúcnosť našej planéty. S cieľom čo najviac znižovať produkciu odpadu, prichádza Ikea s ráznym rozhodnutím, v budúcom roku zastaví predaj batérií Alkalisk na jedno použitie.

Jednorázové alkalické batérie predstavujú pre spotrebiteľov veľmi lacný a dostupný zdroj energie pre rôzne typy malých spotrebičov. Ak však takejto batérii dôjde šťava, používateľ ju jednoducho vyhodí, v lepšom prípade ju vhodí do kontajnera na recykláciu.

Ekologickejším riešením je však používanie nabíjateľných niklových batérií, ktoré Ikea rovnako ponúka pod značkou Ladda. Takéto batérie je možné nabiť aj doma prostredníctvom dostupných nabíjačiek do zásuvky.

V roku 2019 predal gigant okolo 300 miliónov jednorazových batérií na celom svete. Ak by spotrebitelia miesto toho siahli po nabíjateľných batériách Ladda a každú z nich by nabili aspoň 50-krát, hmotnosť vyprodukovaného odpadu by sa znížila o viac ako 5000 ton. Batérie Ladda je pritom možné opätovne nabíjať až 500-krát.

Predaj batérii Alkalisk sa teda ukončí v októbri 2021. Ikea chce aj takýmto spôsobom motivovať zákazníkov, aby sa viac zaujímali o našu planétu a aby sa tiež snažili znižovať množstvo vyprodukovaného odpadu.

Zdroj: Ikea

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom