Polícia v Českej republike začala po novom kontrolovať množstvo vypustených emisií z vozidla priamo na cestách. K dispozícii má dve mobilné jednotky, jednu určenú pre benzínové a druhú pre naftové motory. Ako informuje ČT24, polícia už takto stihla skontrolovať stovky vozidiel, pričom tak skoro s touto technikou neplánuje prestať.

Aj keď táto kontrola nenahrádza klasické meranie na STK staniciach, tak v prípade prekročenia povolených hodnôt dymivosti vozidiel, je príslušný policajt oprávnený vodičovi obmedziť platnosť súčasnej prehliadky a nariadiť opätovné vykonanie emisnej skúšky. Vodič tak bude musieť závadu odstrániť a opätovne tak navštíviť kontrolnú stanicu a zaplatiť za nové osvedčenie. 

‼️Nefunkční filtr pevných částic? 👮‍♂️🚓Posvítí si na něj policie přímo na silnici. Do terénu vyráží s mobilními měřicími stanicemi.

Gepostet von ČT24 am Donnerstag, 7. November 2019

Cieľom týchto kontrol je okrem iného zistiť, aké autá majú najväčšie problémy s dodržiavaním predpísaných emisných noriem a ktoré oblasti krajiny sú na tom najhoršie. Zatiaľ sa táto mobilná jednotka pohybuje v okolí hlavné mesta Praha a na cestách v Stredočeskom kraji. 

Zdroj: Facebook

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom