Toto sú špecifikácie nového Nexus smartfónu vyrobeného spoločnosťou Huawei

Podľa posledných informácií od čínskych redaktorov, by mal byť nasledujúci Nexus vyrobený spoločnosťou Huawei. Okrem tejto informácie, o ktorej sa už špekuluje niekoľko mesiacov, sa objavili aj údajné špecifikácie nového zariadenia.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Doposiaľ nepomenovaný smartfón nahradí Nexus 6, ktorý vyrába Motorola. Špecifikácie tohto zariadenia sa objavili na blogu Pana Jiutanga, zamestnanca čínskej analytickej spoločnosti. Vzhľadom k pôvodu týchto informácií vám však odporúčame, aby ste ich brali s rezervou.

Huawei-P8 (4)

Súčasná vlajková loď spoločnosti Huawei, Huawei P8

Hovorí sa, že Huawei Nexus príde s 5,7″ OLED displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov od spoločnosti Samsung. Kým top modely spoločnosti Huawei poháňajú ich vlastné procesory Kirin, nový Nexus bude vybavený procesorom Snapdragon 810. Vzhľadom na túto voľbu niet žiadnych pochýb o tom, že o výbere komponentov rozhodoval Google. Huawei totiž na nasledujúcich vlajkových lodiach nechce používať QuadHD displeje. Tvrdia, že väčšina používateľov smartfónov nevidí voľným okom rozdiel medzi rozlíšením 1920 x 1080 a 2560 x 1440 pixelov. Môžeme teda predpokladať, že Google požadoval, aby bol pre ich nový Nexus použitý displej s QuadHD rozlíšením.

HUAWEI P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Okrem špekuláciách o Nexuse, ktorý by mal vyrobiť Huawei sa začalo rozprávať aj o tom, že sa po ročnej prestávke vráti k výrobe Nexusov aj spoločnosť LG, ktorá bola predtým, než sa Google obrátil k Motorole, zodpovedná za Nexus 4 a 5.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.