Toto sú špecifikácie nového Nexus smartfónu vyrobeného spoločnosťou Huawei

Teraz čítate
Toto sú špecifikácie nového Nexus smartfónu vyrobeného spoločnosťou Huawei

Podľa posledných informácií od čínskych redaktorov, by mal byť nasledujúci Nexus vyrobený spoločnosťou Huawei. Okrem tejto informácie, o ktorej sa už špekuluje niekoľko mesiacov, sa objavili aj údajné špecifikácie nového zariadenia.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Doposiaľ nepomenovaný smartfón nahradí Nexus 6, ktorý vyrába Motorola. Špecifikácie tohto zariadenia sa objavili na blogu Pana Jiutanga, zamestnanca čínskej analytickej spoločnosti. Vzhľadom k pôvodu týchto informácií vám však odporúčame, aby ste ich brali s rezervou.

Huawei-P8 (4)

Súčasná vlajková loď spoločnosti Huawei, Huawei P8

Hovorí sa, že Huawei Nexus príde s 5,7″ OLED displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov od spoločnosti Samsung. Kým top modely spoločnosti Huawei poháňajú ich vlastné procesory Kirin, nový Nexus bude vybavený procesorom Snapdragon 810. Vzhľadom na túto voľbu niet žiadnych pochýb o tom, že o výbere komponentov rozhodoval Google. Huawei totiž na nasledujúcich vlajkových lodiach nechce používať QuadHD displeje. Tvrdia, že väčšina používateľov smartfónov nevidí voľným okom rozdiel medzi rozlíšením 1920 x 1080 a 2560 x 1440 pixelov. Môžeme teda predpokladať, že Google požadoval, aby bol pre ich nový Nexus použitý displej s QuadHD rozlíšením.

HUAWEI P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Okrem špekuláciách o Nexuse, ktorý by mal vyrobiť Huawei sa začalo rozprávať aj o tom, že sa po ročnej prestávke vráti k výrobe Nexusov aj spoločnosť LG, ktorá bola predtým, než sa Google obrátil k Motorole, zodpovedná za Nexus 4 a 5.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.