Podvodov na internete neustále pribúda. Okrem doterajších prípadov falošných správ a podvodov spojených s koronavírusom sa na Slovensku opäť objavujú emaily, v ktorých neznámy odosielateľ vydiera príjemcu. Takéto správy pritom prichádzali Slovákom len prednedávnom a teraz sa objavujú znova. Na vydieračské emaily upozorňuje aj slovenská polícia.

V obsahu správy žiada údajný hacker zaplatenie výkupného takmer 1 000 € v bitcoinoch. Na podobný podvod, hoci v angličtine, prednedávnom upozornil aj slovenský ESET. Obsah správ sa však takmer nelíši, no aktuálne môžu Slováci dostávať takúto vydieračskú správu aj v slovenčine.

Slovákov opäť vydiera podvodný email

Obsah správy je skoro totožný s obsahom, ktorý nedávno koloval aj medzi Slovákmi v angličtine, avšak preklad do nášho jazyka nie je v tomto prípade najlepší. Hacker v emaily píše, že napadol počítač obete a získal video z intímnej chvíle pri pozeraní erotických stránok. Odosielateľ správy pritom žiada od obete vyplatenie 970 € ako výkupné za to, že video nerozšíri známym a na internete.

Nenechaj si ujsť
Slováci pozor: Hackeri šíria podvodné e-maily na falošný internetbanking slovenskej banky

Peniaze chce vo forme BitCoinu a do mailu priložil aj adresu svojej bitcoinovej peňaženky. Takýto podvod síce nie je žiadnou novinkou, no netreba sa nechať oklamať a v žiadnom prípade požadovanú sumu zaplatiť.

Podvodný email stačí jednoducho ignorovať a odstrániť zo schránky. Odosielateľa správy je taktiež možné zablokovať, aj keď môže pri ďalšom pokuse využiť inú emailovú adresu. V každom prípade je najvhodnejšie na takéto správy od neznámych ľudí nereagovať.

Pošli nám TIP na článokZo Slovenska