360 stupňová kamera, nový router či dokonca keramický nôž! Xiaomi chce osláviť svoje 7. narodeniny tak, ako sa patrí a prichádza s novými, prevažne technologickými gadgetmi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

360-stupňová kamera

Začnime u kamery. Xiaomi MIJIA Panorama Action Camera zaujme netradičným dizajnom s dvomi 16-megapixelovými objektívmi na dvoch stranách zariadenia. Každá z nich má zorný uhol 190 stupňov a ide o snímače Sony IMX206, ktoré sa postarajú o kvalitné zachytenie reality v 360°. Zariadenie je schopné zachytiť neuveriteľné 7K snímky, video pri rozlíšení 3,5K (2456 x 1728 pixelov) a 30 alebo video s rozlíšením 2304 x 1152 pixelov a 60 fps.

Xiaomi gadgety
zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu 360° Xiaomi kamery pre nás

Zariadenie ma okrem toho 6-osovú elektronickú stabilizáciu obrazu, certifikáciu IP67, ktorá zaručuje odolnosť voči prachu a vode, 1600 mAh batériu, ktorá postačí na približne 75 minút nahrávania a Wi-Fi konektivitu. Zabudovaný slot na microSD karty podporuje kapacitu do 128 GB. Oficiálna čínska cena novej kamery je 1699 juanov, teda 230 €.


zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi Router 3A

Xiaomi routerzdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu staršieho Xiaomi Mi Router 3C

Ďalším prírastkom do rodiny Xiaomi gadgetov je router Mi Router 3A. Vlastnosťami je veľmi podobný staršiemu modelu 3C, no poháňa ho novší a výkonnejší čipset MediaTek MT7628A. Vnútorná pamäť typu NorFlash má 16 MB, kým pamäť RAM dostatočných 64 MB. Samozrejmosťou je podpora 2,4 GHz, ale aj 5 GHz pásiem pre WiFi a čo sa konektorov týka, k dispozícii sú 2 LAN porty s rýchlosťou 10/100 Mbit a 1 WAN port s rovnakou maximálkou. USB výstup by sme tu hľadali márne. Celkovo sa Mi Router 3A môže pochváliť elegantným a kompaktným dizajnom, zvýšeným pokrytím vďaka štyrom všesmerovým anténam a príjemnou cenou 139 juanov, teda 19 €. Cena pre nás je zatiaľ neznáma.


zdroj fotografie: Xiaomi

Set vankúšov, matraca a prikrývky


zdroj fotografie: Xiaomi

Čínsky gigant má vo svojej ponuke aj trochu nezvyčajné produkty, ktoré s technologickou oblasťou až tak nesúvisia. Xiaomi sa netají investovaním do malých čínskych startupov, ktorých výrobky následne predáva prostredníctvom svojich oficiálnych stránok. V e-shope spoločnosti sa teraz objavil set vankúšov, matraca a prikrývky zo 100 % organickej bavlny, ktorú je možné na rozdiel od klasických tkanín ľahšie vyčistiť a rýchlejšie vysušiť. Prikrývky v sete sú dostupné v dvoch veľkostiach pre matrace so šírkou 1,5 metra a 1,8 metra. Cena setu pre menší matrac je 62 €, pre väčší zasa 68 €. Nové posteľné produkty budú v čínskom e-shope dostupné od 20. mája. Dostupnosť aj ceny pre nás sú zatiaľ neznáme.

Xiaomi vankúšzdroj fotografie: Xiaomi

Keramické nože

Xiaomi nožezdroj fotografie: Xiaomi

A nakoniec tu máme niečo do kuchyne. Xiaomi Mi Home set keramických nožov má za cieľ preukázať sa svojou nízkou hmotnosťou a súčasne vysokou ostrosťou. Výrobca zaručuje doživotnú ostrosť bez akéhokoľvek brúsenia. V balení nájdete 3 nože v rozdielnych veľkostiach a škrabku, ktorá poslúži napríklad pri čistení zeleniny. Cena setu je 6 €.


zdroj fotografií: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matej Nižník
Technológie sú môj full-time koníček! Baví ma "hrať sa" so všetkým, čo má príkazový riadok alebo vývojárské nastavenia. Venujem sa zákulisiu vývoja Androidu a GNU/Linux "záležitostiam".