Samsung oficiálne predstavuje trojicu noviniek strednej a vyššej strednej triedy, ktoré so sebou prinášajú inovácie z drahších smartfónov značky a používateľom tak poskytnú ešte lepšie možnosti pri používaní. Novinky prinášajú vylepšené vlastnosti nielen v oblasti dizajnu, ale aj fotoaparátu, displeja a ekosystému. Toto je nový Samsung Galaxy A52, Galaxy A52 5G a Galaxy A72.

Medzi najväčšie prednosti nového radu Galaxy A patria vynikajúci fotoaparát, špičkový displej, vodoodolné prevedenie a batéria s dlhou výdržou. Nové modely smartfónov sú už aj na Slovensku v predaji.

V predaji sú za dostupnú cenu a s bonusom navyše

Model Galaxy A52 (LTE) vo variante 6+128 GB je k dispozícii v čiernej, bielej, modrej a fialovej farbe a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 349 €. Model Galaxy A52 5G sa predáva s pamäťou 6+128 GB a na výber je z čiernej, modrej, bielej a fialovej farbe, pričom odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 429 €.

Smartfón Galaxy A72 ponúka 6+128 GB priestoru a prevedenie v čiernej, bielej, modrej alebo fialovej farbe, odporúčaná maloobchodná cena je 449 €. Teraz môžu zákazníci získať na kúpu nového smartfónu zaujímavý bonus.

Prví kupujúci nových smartfónov Galaxy A52, A52 5G alebo A72 môžu získať ako bonus navyše bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+. Akcia platí od 17. 3. do 11. 4. 2021 alebo vypredania zásob a zakúpený smartfón je pre získanie bonusu potrebné zaregistrovať v mobilnej aplikácii Samsung Members do 18. 4. 2021, a to výhradne prostredníctvom zariadenia, pre ktoré chcete bonus uplatniť.

Samsung Galaxy A52 a Galaxy A52 5G

Dvojica týchto nových modelov medzi sebou zdieľa 6,5″ FullHD+ Super AMOLED displej dierou pre predný fotoaparát. Táto obrazovka prináša aj do strednej triedy vysokú obnovovaciu frekvenciu, vďaka ktorej je prehliadanie obsahu ešte plynulejšie ako predtým.

Samsung Galaxy A52 5G s podporou 5. generácie mobilnej siete sa môže pýšiť až 120 Hz obnovovacou frekvenciou, zatiaľ čo jeho súrodenec so 4G dostal 90 Hz displej. V samotnom displeji sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov.

Smartfóny sa však v iných oblastiach výbavy zásadne nelíšia. Oba majú rovnaké rozmery 75,1 x 159,9 x 8,4 mm a hmotnosť 189 g, rovnakú 32 MPx prednú kameru a rovnaký štvoritý zadný fotoaparát. Ten vo svojom uložení ponúka 4 objektívy. Hlavný fotoaparát s rozlíšením 64 MPx má podporu optickej stabilizácie a clonu f/1.7.

Ultraširokouhlý objektív dostal do vienka 12 MPx snímač a clonu f/2.2. Tretí fotoaparát je určený pre makro zábery a ponúka snímač s 5 MPx rozlíšení a clonu f/2.4. Posledný, štvrtý objektív je 5 MPx modul, ktorý slúži na meranie hĺbky záberu. V oblasti priblíženia je podporovaný najviac 10-násobný digitálny zoom.

Samsung Galaxy A52 poháňa procesor Snapdragon 720G a v modeli Galaxy A52 5G je k dispozícii čip Snapdragon 750G. S procesormi v oboch prípadoch spolupracuje 6 GB operačná pamäť RAM. Na slovenskom trhu bude pritom k dispozícii len jedna pamäťová verzia smartfónov s kapacitou úložiska 128 GB, no s možnosťou rozšírenia pomocou microSD až o 1 TB.

Zdrojom energie je pri dvojici týchto modelov 4500 mAh batéria, ktorú je možné nabíjať výkonom najviac 25 W. Samsung ďalej nezabudol ani na vodeodolnosť a odolnosť voči prachu, ktorú zaisťuje certifikácia IP67.

Samsung Galaxy A72

Dvojicu vyššie spomenutých noviniek dopĺňa tretí model z vyššej strednej triedy, Samsung Galaxy A72, ktorý dostal do výbavy väčší 90 Hz displej s uhlopriečkou 6,7″ a rovnako so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Väčší displej znamená aj väčšie rozmery a tie v prípade tohto modelu narástli na 165 x 77,4 x 8,4 mm a hmotnosť dosahuje 203 g.

Fotoaparát tohto vybavenejšieho kúsku má podobné špecifikácie ako u menších súrodencov, avšak v tomto prípade tu výrobca pribalil prvýkrát aj 3-násobný optický zoom bez straty kvality obrazu, ktorý je dostupný pri 8 MPx teleobjektíve. Ten v modeli Galaxy A72 nahrádza modul pre meranie hĺbky ostrosti z vyššie spomenutých modelov.

V prípade výkonu tu nájdeme totožný hardvér ako u modelu Galaxy A52, teda procesor Snapdragon 720 G, spolu so 6 GB RAM a 128 GB vnútorným úložiskom. Samozrejmosťou je aj podpora microSD kariet. Batéria sa v tomto kúsku zväčšila až na úctyhodných 5000 mAh a nabíjať ju je možné rovnako tak výkonom 25 W.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom