Robotické vysávače nie sú na trhu žiadnou novinkou. Azda najpopulárnejšie sa stali tie od spoločnosti iRobot, no neskôr sa začalo objavovať čoraz viac konkurentov. Jedno takéto zariadenie má aj čínsky tech gigant Xiaomi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacumm si kladie za cieľ konkurovať práve vysávačom od iRobot. Čínska spoločnosť tak použila tie najlepšie technologické zbrane, ktorými chce iRobot poraziť.

V európskom sklade lacnejšie ako v Číne

Kombinuje ich perfektnou cenou, ktorá vďaka kupónu, ktorý nájdeš v našom FonTech Shope, klesne z 262 € na vynikajúcich 245 €. Bombou v tejto ponuke je práve dodanie vysávača priamo z európskeho skladu, pričom za poštovné dáš len 6 € a vysávač ti príde do 2 – 5 dní.

Kúpiť Xiaomi Mi Robot Vacuum za 245 € z EU skladu
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Samozrejme, žiadne ďalšie poplatky ťa už nečakajú. Pre porovnanie, cena je úplne rovnaká ako v čínskom sklade. Ak teda chceš mať doma robotický vysávač od Xiaomi, teraz je tá najlepšia príležitosť na jeho kúpu. Opäť by si však s nákupom dlho čakať nemal, keďže za túto cenu je dostupných len 11 kusov.

Inteligentný pracant do domácnosti

Ako takmer každý Xiaomi produkt do domácnosti, aj robotický vysávač je prešpikovaný smart technológiami. Tento pracant využíva laserový detektor vzdialenosti, ktorý vysávaču umožňuje vidieť celé jeho okolie. Táto detekcia prebehne až 1800-krát za jedinú sekundu, čo znamená, že sa vysávač naozaj nikdy nestratí. Podobnú laserovú technológiu využívajú aj samoriadiace autá. Mi Robot Vacuum je vysokointeligentný produkt, ktorý podporuje simultánnu lokalizáciu a mapovanie. Taktiež využíva algoritmus, ktorý umožňuje zmapovanie celého terénu a následné vypočítanie tej najefektívnejšej trasy čistenia.

Xiaomi Mi Robot Vacuum je tiež vybavený až 12 rôznymi senzormi, vrátane ultrazvukového radarového senzora, gyroskopu, akcelerometra či senzora, ktorý zabraňuje vysávaču padnúť z vyvýšených miest. Tieto senzory sa postarajú o dokonalú efektivitu práce, keďže s ich pomocou sa vysávač dostane do každého jedného kúta. Veľkou výhodou tohto produktu je taktiež trojica dedikovaných procesorov, ktorá zabezpečuje neustále mapovanie okolia v reálnom čase. Pomocou vyššie spomenutého laserového senzora Mi Robot Vacuum ďalej mapuje aj pozíciu nabíjacieho adaptéra, ku ktorému sa dokáže v prípade potreby pripojiť svojpomocne. Vysávač sa taktiež vráti do svojej „domovskej stanice“ aj vtedy, keď kompletne dokončí svoj pracovný cyklus.

Vysaje aj poslednú omrvinku

Po stránke vysávacích schopností sa najnovší produkt spoločnosti Xiaomi určite nenechá zahanbiť. Mi Robot Vacuum skrýva vo svojich útrobách vysokovýkonný ventilátor, ktorý dokáže ponúknuť ohromnú saciu silu. Nemusíte sa tak obávať neželaných omrviniek, prachu, ale ani iných väčších nečistôt. Dynamická bočná kefa dokáže hravo zmiesť nečistoty z rohov, ktoré následne vysávač vsaje do svojho vnútra. Hlavná centrálna kefa ďalej pozmetá aj tú väčšiu špinu vrátane vlasov, chumáčov prachu či chlpov od domácich miláčikov. Vysávaču nerobí problém ani hĺbkové čistenie podlahy, ktoré sa postará o vydrhnutie všetkých škár a nerovností.

Konštrukčné spracovanie novinky je na kvalitatívne vysokej úrovni. Telo vysávača je vysoké len 9,6 cm, takže sa dokáže bez väčších problémov vpratať naozaj všade. Použitý materiál spĺňa tie najvyššie kritériá a zabezpečuje vysávaču poriadnu pevnosť spolu s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu. Nabíjacia stanica vysávača taktiež spĺňa najvyšší stupeň požiarnej ochrany. Dizajn je jednou z vecí, ktoré spoločnosť Xiaomi ovláda na výbornú. Toto sa uplatnilo aj pri Mi Robot Vacuum, ktorý prichádza v bielom farebnom vyhotovení s okrúhlym telom. Pod vrstvou kvalitného plastu sa nachádza 5200 mAh batéria s maximálnou výdržou 2,5 hodiny neustáleho chodu, čo v prepočte znamená zhruba 250 povysávaných m2.

Samozrejmosťou je možnosť prepojenia so smartfónom pomocou aplikácie Mi Home, cez ktorú je možné sledovať prácu robotického vysávača v reálnom čase, ale aj mu prácu naplánovať. Nie je problém nastaviť ani jeho prácu počas každého dňa v tom istom čase. Ďalej je možné sledovať stav batérie, stav filtrov, čistenia, či rozlohu práve upratovanej miestnosti.

Kupón aplikuješ v košíku

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
40%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
3%
Neznášam to
11%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]