Svet smartfónov je skutočne rozmanitý a občas môžeme byť svedkami netradičného modelu, ktorý dokáže zaujať už z počutia prvý informácií. Takým je tiež RED Hydrogen, o ktorom sme počuli rôzne chvály ohľadom kontroverznej výbavy zahŕňajúcej nevídané prvky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrobca videokamier, spoločnosť RED, urobila prednedávnom medzi milovníkmi smartfónov poriadny rozruch, keď oznámila príchod svojho modelu Hydrogen. Toľká pozornosť mu bola venovaná najmä kvôli jeho netradičnej výbave, ktorá bude unikátom medzi konkurenciou.

To najlepšie z najlepšieho?

Na prednej strane sa má zasa usadiť holografický displej, ktorý by mohol zobrazovať 3D obsah aj bez potreby nosenia špeciálnych okuliarov. Najviac zarážajúcim však je systém predobjednávok, ktoré môžu používatelia uskutočniť už teraz. Za RED Hydrogen si ale poriadne zaplatia. Platba navyše prebehne vopred a odvážnemu majiteľovi tak neostane nič iné iba čakať, kým tento unikát neuzrie svetlo sveta v roku 2018. Teraz sa však detaily zatiaľ nefunkčného prototypu zobrazujú aj na nových fotografiách, ktoré nám majú priblížiť ako bude tento smartfón reálne vyzerať.

RED Hydrogen je navrhnutý v pomerne odvážnom dizajne, ktorý v sebe kombinuje prémiové materiály. Zadná strana je vyrobená z kombinácie kovu a kevlaru, na ktorom je umiestnený aj duálny fotoaparát. Tomuto prototypu nechýba ani extravagantné logo s rubínom a piny pre pripojenie doplnkových modulov.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Spoločnosť pri výrobe využije dva druhy kovov. Kým lacnejšia verzia bude disponovať zadným krytom z hliníka, tak za titánové prevedenie si zákazníci ešte priplatia.

Boky smartfónu sú špeciálne tvarované pre prsty používateľa. V jedom zaoblení sa nachádza aj tlačidlo napájania, ktoré v sebe obsahuje snímač odtlačkov prstov. O pár centimetrov nižšie vidíme samostatné tlačidlo pre nahrávanie videa.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Náprotivnej strane taktiež nechýba zaoblenie pre prsty. V tomto prípade od seba oddeľuje tlačidlá ovládania hlasitosti.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Spodná strana skrýva USB-C port a napodiv nechýba ani čoraz zriedkavejší 3,5 mm audio jack.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
Slávny výrobca videokamier RED oficiálne oznámil svoj smartfón z titánu a s holografickým displejom
Predná stena modelu Hydrogen vyzerá zaujímavo a obsahuje až 3 mriežky pre reproduktory. Tie zhora a zdola obklopujú 5,7“ displej. Jeho rozlíšenie zatiaľ nie je známe, no za tú ohromnú cenu mnohí očakávajú tú najvyššiu kvalitu.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Pri porovnaní RED Hydrogen a iPhonu 7 Plus spolu s OnePlus 5 je ihneď vidieť väčšie rozmery smartfónu od výrobcu videokamier. Nielen, že je širší a vyšší ako zvyšné dva modely, ale taktiež bude mať aj hrubšiu konštrukciu.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Marques Brownlee, ktorý mal tú česť si tento smartfón poťažkať, prezradil, že spoločnosť mu ukázala funkčnosť holografického displeja. Vraj to ale nesmie byť zachytené na videu. Zatiaľ nie je s istotou jasné, ako bude tento nezvyčajný hardvér pracovať.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Displej však nebude fungovať len ako hologram, ale bude ho možné využívať v normálnom režime. Vzhľadom na poriadne vysokú cenu mnohí očakávajú, že táto holografická technológia bude fungovať bezchybne.

Marques tiež vyskúšal prototyp doplnkového fotoaparátu. Jeho snímač a šošovky chce RED vyrobiť vo vysokej kvalite. Výrobca chce, aby bol jeho smartfón schopný konkurovať bezzrkadlovým fotoaparátom a kvalitnejším kompaktom. To, či sa výrobcovi tento odvážny cieľ podarí dosiahnuť, uvidíme až po odhalení smartfónu.

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
Zoznám sa s telefónom, ktorý pre uskutočňovanie hovorov nepotrebuje batériu
Presné detaily ohľadom funkčnosti a spôsobe fungovania všetkých súčastí modelu Hydrogen taktiež zatiaľ nie sú známe. Tieto fotografie ale prezrádzajú, že zrejme pôjde o poriadne silný kus techniky. 

RED Hydrogenzdroj fotografie: Marques Brownlee/YouTube

RED Hydrogen je veľmi kontroverzným modelom, ktorého výbava a spracovanie z neho robia akéhosi „mýtického jednorožca“ vo svete smartfónov. Podľa doterajších správ môže priniesť unikátne špecifikácie v podobe holografického displeja či špičkového fotoaparátu. Zatiaľ nie je do detailov jasné, ako chce svoj odvážny cieľ výrobca uskutočniť.

Zákazník si môže vybrať medzi hliníkovou verziou za 1050 € a titánovým prevedením za 1400 €. Po odoslaní objednávky však bude treba čakať niekoľko mesiacov, kým sa spoločnosť rozhodne Hydrogen priviesť na svet. Stále tu je ale riziko možného oneskorenia, ba dokonca aj ukončenia vývoja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]