Plusy

+ OLED displej
+ Dizajn
+ Fotoaparát
+ Výdrž na jedno nabitie
+ HMS služby a Petal Search
+ Rýchle nabíjanie

Mínusy

- Diera v displeji
- Zahnuté okraje obrazovky
- Reklama v AppGallery
- Množstvo nepotrebných predinštalovaných aplikácií
- Drobné nedostatky aplikácie fotoaparátu

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
9.4
Displej
9.5
8.5
Výkon
9.5
9.9
Operačný systém
8.5
8.5
Fotoaparát
9.0
9.2
Výdrž batérie
9.0
9.5
Zhodnotenie

Huawei Mate 40 Pro má potenciál prekonať aj silnú konkurenciu. Tento najnovší kúsok z dielne čínskeho giganta odkáže ponúknuť prémiový dizajn so špičkovými parametrami, ktoré neurazia ani najnáročnejších používateľov. Tí si rýchlo zvyknú na vysoký výkon Kirinu 9000, krásny displej či kvalitné fotoaparáty a množstvo ďalších prvkov, ktoré v celku dotvárajú prvotriedny smartfón.

9.1
Hodnotenie redakcie
9.2
Užívateľské hodnotenie
20 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Huawei na jeseň minulého roka vyrukoval so svojim vôbec prvým smartfónom bez Google služieb. Kvôli dobre známym reštrikciám z USA nemôže softvér Googlu spoločnosť využívať, no s tým si poradila pomocou vlastných mobilných služieb, ktoré implementovala aj do modelu Mate 30 Pro. Práve tento kúsok bol prvou lastovičkou, ktorá sa zaobišla aj bez služieb Googlu.

Gigant sa však napriek kríze nevzdal a naďalej prináša na trh ďalšie a ďalšie novinky. Výnimku netvoria ani prémiové modely, ktoré naposledy rozšíril o nové kúsky na jar tohto roka, keď priniesol na svet Huawei P40 Pro. V čase vydania tejto recenzie už bude na svete aj ďalšia očakávaná vlajková loď, ktorá je priamym nástupcom spomínaného prvého modelu bez služieb Google.

Redakcia FonTech.sk mala exkluzívnu možnosť ako jedna z prvých redakcií zo Slovenska prednostne smartfón otestovať. Dokázal Mate 40 Pro obhájiť svoje postavenie v segmente?

Netradičný dizajn zdedil po P40 Pro

Minuloročný Mate 30 Pro sa niesol v znamení elegána s výrezom, ktorý stavil na extrémne zaoblený displej či netradičné softvérové tlačidlá hlasitosti. Vyznačoval sa teda viacerými „výstrelkami“, ktoré dotvárali skvelý celok, no tento rok to Huawei vzal miernejším smerom. Pri návrhu nového modelu Mate 40 Pro sa sčasti inšpiroval aj u P40 Pro, od ktorého prevzal podobu prednej steny, no odstránil zahnutia v rohoch.

Vrátili sa späť hardvérové tlačidlá hlasitosti, ktoré sa usídlili nad farebne odlíšeným tlačidlom napájania. Rámiky konštrukcie sú však opäť len tenučké a prechod medzi predtým a zadným sklom je takmer plynulý. Do ruky padne konštrukcia ako uliata, celkový „feeling“ z tejto vlajkovej lode potvrdzuje, že sa jedná o kúsok z tej najvyššej triedy.

Najväčší rozdiel badať na zadnej stene. V mojom prípade som mal na testovanie k dispozícii farebnú verziu Mystic Silver, ktorá sa pýši matným zadným sklom a zaujímavými farebnými odtieňmi, ktoré sa odhalia pod rôznymi uhlami pri dopade svetla. Zadná časť hrá farbami dúhy, ktoré nie sú nijak prehnane výrazné, no dotvárajú pekný efekt, ktorým si smartfón rozhodne získa pozornosť.

Svoje čaro má aj obrovské uloženie hlavného fotoaparátu, ktoré Huawei poňal inak ako pred rokom. Miesto jednoliateho kruhu s fotoaparátmi je štvorica objektívov rozložená do prstenca, na ktorého vrchole je LED dióda, vľavo mikrofón a v strede je zvýraznený nápis LEICA, teda názov spoločnosti, ktorá opäť spolupracovala s Huawei pri vývoji fotoaparátov.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

Pod spodnou bradou nájdeme už klasicky USB-C port, duálny slot pre nanoSIM kartu a jeden z dvojice stereo reproduktorov. Druhý do páru však nie je reproduktor pre volania, hoci ten sa tu tiež nachádza a je nenápadne ukrytý v malej štrbine nad displejom. Druhý stereo reproduktor totiž výrobca umiestnil na vrchnú časť rámika, kde sa znova stretávame aj s infračervenou diódou pre ovládanie domácich spotrebičov a ďalším mikrofónom.

Čínsky výrobca týmto dizajnom nepriniesol veľkú revolúciu, ale stavil skôr na evolúciu dizajnu z Mate 30 Pro a teraz ho dotiahol do ešte krajšieho finále. Isteže, koľko ľudí toľko chutí, no pre mňa bol nový Mate 40 Pro skutočný dizajnový skvost.

Zobraziť celú galériu (71)
Vľavo minuloročný Huawei Mate 30 Pro a vpravo nový Mate 40 Pro. Zdroj: FonTech

Veľký panel s veľkým zaoblením

Keď som spomínal samotný displej, ktorý je ako vytrhnutý z modelu P40 Pro, platí to aj v prípade jeho ďalších vlastností. Hoci sa už v rohoch nevnára do rámika konštrukcie, stále dosahuje úctyhodných 6,8“. Veľkosťou teda nejde o žiaden smartfón do malých rúk, ovládanie jednou rukou je v mnohých prípadoch problematické.

Zobrazovací panel je však skutočne prvotriedny. Huawei tu využil známy OLED displej s rozlíšením 2772 x 1344 pixelov, ktorý spríjemní používanie 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Hoci je dnes v danej triede vyšším štandardnom 120 Hz, rozhodne nevnímam nižšiu frekvenciu displeja ako nedostatok, aj s 90 Hz je totiž prezeranie obsahu naozaj plynulé a o poznanie lepšie ako pri 60 Hz.

Navyše, používateľ si môže vybrať režim, v ktorom sa obnovovacia frekvencia prispôsobí aktuálnej situácii alebo ho môže trvalo využívať na najvyšších 90 Hz, čo však zvyšuje spotrebu. Pre niekoho môže byť „tŕňom v oku“ diera pre predný selfie fotoaparát, ktorá je rovnako veľká ako pri P40 Pro a rovnako tak sa nachádza v ľavom hornom rohu. Mate 40 Pro sa z týmto prémiovým modelom podobá spredu dokonca natoľko, že na prvý pohľad vyzerajú takmer identicky. Rozdielu sú skutočne len minimálne.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

Zaoblenie obrazovky takmer na zadnú stenu je stále výrazné, dokonca natoľko, že sa hardvérové tlačidlá presunuli takmer úplne až na zadnú časť konštrukcie. Z pohľadu praktickosti stále nedáva takéto rozhodnutie výrobcu príliš veľký zmysel, no pôsobí to moderne.

Zaoblenia na boku navyše nemajú žiadnu pridanú funkciu, ako napríklad oznamovanie svetelnou notifikáciou pri správach a podobne. Počas používania som sa kvôli zaobleniu nestretol so žiadnymi neželanými dotykmi.

V nastaveniach je potom dostupný celý rad funkcií, ktoré umožnia okrem spomínaného výberu režimu obnovovacej frekvencie prispôsobiť aj rozlíšenie obrazovky, teplotu farieb, ukrytie diery pre selfie fotoaparát či prispôsobenie Always-On displeja.

Okrem týchto možností sa tu nachádzajú aj známe vzdušné gestá, ktoré Huawei priniesol pre uľahčenie ovládania, vytváranie snímok obrazovky či prezeranie obsahu len jednoduchým posúvaním dlane vo vzduchu alebo inými pohybmi ruky.

A ako sme už zvyknutí z iných modelov výrobcu, aj tu sa v obrazovke nachádza optický snímač odtlačkov prstov. Jeho nastavenie je bezproblémové a snímanie odtlačku pri odomykaní vždy rýchle. V tomto smere nemôžem smartfónu vytknúť jediný problém, zabudovaný snímač odtlačkov v displeji funguje na výbornú, aj keď pri priamom porovnaní s ultrazvukovým ekvivalentom má ešte stále zopár chybičiek. Spoľahlivou a rýchlou alternatívou je rozpoznávanie tváre.

Výkonom patrí medzi špičku

Huawei Mate 40 Pro sa môže ako pravá vlajková loď pýšiť aj prémiovým hardvérom, ktorý začína pri vlastnom 5 nm procesore výrobcu, Kirin 9000. Spoločnosť nás už pred časom ubezpečila, že zásob hardvéru je dostatok, a preto nie sú dôvody na obavy, že sa Mate 40 Pro nedostane na trh kvôli nedostatku čipov.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

V skutočnosti je tento kremík výkonnejší aj ako minuloročný procesor A13 Bionic (7 nm) či taký Snapdragon 865 (7 nm) alebo o chlp lepší ako nový Exynos 1080 (5 nm). Samozrejme hovorím o číslach z benchmarkových testov, ktoré odhaľujú hrubú výpočtovú silu procesorov, reálne používanie môže priniesť mierne odlišné výsledky.

Práve vďaka týmto testom si môžeme spraviť predstavu o „sile“ moderných čipoch aj v smartfónoch. Počas môjho testovania všetko bežalo ako „po masle“. Reakcie systému na požiadavky boli bleskové a pri každej aplikácii som pociťoval, aký výkon sa v tomto modeli skrýva.

Výrobca k procesoru pridal aj 8 GB operačnej RAM pamäte, čo je o čosi menej ako ponúkajú niektoré konkurenčné Androidy, no aj takáto kapacita je skutočne viac než dostačujúca pre perfektný multitasking. Mate 40 Pro si teda rozhodne dokáže obhájiť titul pravej vlajkovej lode aj po výkonovej stránke, kde za sebou nechá aj nejeden drahší model.

Balastu sa nevyhol. Služby Huawei sú však lepšie ako kedykoľvek predtým

S touto smartfónovou novinkou sa mi dostal do rúk aj vylepšený systém od Huawei – EMUI 11. Populárna nadstavba výrobcu je stále založená na Androide 10, no ponúka viacero užitočných vylepšení. Prišli nové, na oko príjemnejšie animácie, zdieľanie obrazovky cez aplikáciu MeeTime (na Slovensku zatiaľ nedostupná) či ešte lepšie zabezpečenie používateľských dát, ktoré zaručuje certifikácia CC EAL5+, alebo režim pre plávajúce okná.

O nasadení, alebo skôr nenasadení Androidu 11 môžeme len špekulovať. Gigant však ohlásil, že v rukáve má aj vlastný systém HarmonyOS 2.0, ktorý by sme mali vidieť už v budúcom roku aj na smartfónoch. To môže byť jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol ostať pri minuloročnom Androide 10 a nestavil na najnovšiu verziu.

Ďalšie detaily o vývoji HarmonyOS 2.0 ako aj o aktuálnom postavení Huawei vo svete a na Slovensku sme priniesli v detailnom rozhovore s generálnym manažérom Huawei pre Slovensko.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

Aby som sa však vrátil späť k podstatnému. Hoci je Mate 40 Pro horúcim adeptom na získanie HarmonyOS 2.0 medzi prvými, používateľ sa tu zatiaľ naďalej stretne klasicky s Androidom, avšak už nie s jeho službami. Huawei tak opäť vylepšoval nadstavbu a popritom aj vlastné mobilné služby HMS, ktoré sú tu dostupné s tými najnovšími možnosťami a novinkou, ktorú som si nesmierne obľúbil.

Je ňou funkcia Petal Search, s ktorou sa stáva inštalácia aplikácií mimo virtuálneho obchodu AppGallery absolútnou hračkou. Niektoré aplikácie môžu byť vo vlastnom obchode Huawei zatiaľ nedostupné, no pre ich inštaláciu tu spoločnosť priniesla univerzálny nástroj, ktorý nájde a pomôže nainštalovať práve takéto aplikácie. Nekomfortné a neraz aj potencionálne nebezpečné vyhľadávanie a inštalácia neoverených „.apk“ súborov je teda minulosťou.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

S Petal Search je možné hľadať aplikácie skrz všetky oficiálne zdroje, weby vývojárov a spoločností, pričom si môže používateľ po nájdení danú aplikáciu nainštalovať. Tento užitočný doplnok však dokáže v smartfónoch už stiahnuté a nainštalované aplikácie aj aktualizovať, pričom je dostupný priamo z domovskej obrazovky. Všetky potrebné aplikácie, ktoré som v AppGallery zatiaľ nenašiel, som si dohľadal a nainštaloval práve s pomocou Petal Search.

Zobraziť celú galériu (71)
Matúš Mitro/FonTech

A mimochodom, využiť je možné aj niektoré služby Googlu ako napríklad aj YouTube. Áno, pravdaže nie je dostupný ako klasická aplikácia pre smartfóny, no Petal Search pri vyhľadaní webu v mobilnej verzii poskytne možnosť aj na automatické pridanie odkazu na domovskú obrazovku. Potom som mal YouTube k dispozícii rovnako rýchlo a jednoducho, ako keby sa jednalo o mobilnú aplikáciu.

Pre prácu „za pochodu“ je tu aj bezdrôtové premietanie obrazovky smartfónu na vybraný displej televízora, notebooku či počítača. Stačí sa pripojiť cez spárované zariadenie prostredníctvom Bluetooth a rázom sa obsah displeja zobrazí na väčšej obrazovke.

Podstatnou a efektívnejšou je však možnosť režimu počítača, kedy sa zapne verzia EMUI Desktop (konkurencia pre Samsung DeX). V tomto režime je potom smartfón možné využiť ako touchpad a ovládať ním systém podobný Windowsu 10. S ním nás však Huawei dobre oboznámil ešte pred časom.

Chválim tiež výber a množstvo lokálnych aplikácií, ktoré za posledný rok do AppGallery pribudli. Ich množstvo sa značne rozrástlo a dnes má používateľ k dispozícii aplikácie mobilných operátorov, bánk a iných obľúbených služieb.

Za čo však musím Huawei pokarhať je balast. Po prvom zapnutí smartfónu som sa totiž už viac-menej klasicky stretol s množstvom predinštalovaných aplikácií, a hoci boli niektoré lokálne pre náš trh, jednoducho boli zbytočné.

Pretláčať nasilu taký Pokec alebo aplikácie bánk, ktorých klientom používateľ vôbec nemusí byť, je z môjho pohľadu otravné. Keď už som pri otravných veciach, spoločnosť stále neodstránila ani reklamy z obchodu AppGallery, ktoré ma vedeli iritovať ešte pri teste Mate 30 Pro.

Po otvorení tohto obchodu tak na mňa zakaždým vyskakovala nerelevantná reklama na niečo, o čom som nemal najmenší záujem. Aby toho ale nebolo málo, nedala sa preskočiť, a keď som chcel AppGallery využiť, musel som ju jednoducho niekoľko sekúnd strpieť. Snáď sa Huawei umúdri a konečne s tým niečo spraví.

Prekvapí kvalitou fotografií počas dňa i noci

Fotografický výkon tejto novinky je samostatnou kategóriou, kde si Huawei zaslúži veľkú poklonu. Jeho smartfóny boli vždy na popredných priečkach aj v rámci testovaní fotoaparátov a inak tomu nebude ani tento rok. Mate 40 Pro s prehľadom uspokojí očakávania aj najnáročnejších používateľov, ktorí od neho chcú prvotriedne fotografie.

O to sa stará trojica fotoaparátov, pričom hlavný disponuje snímačom s rozlíšením až 50 MPx, objektív clonou f/1.9, optickou stabilizáciou a novým všesmerovým fázovým zaostrovaním, ktoré dokáže zaostriť s vysokou presnosťou.

Ultraširokouhlý fotoaparát s clonou f/1.8 dostal 20 MPx snímač a všetko to uzatvára 12 MPx periskop s clonou f/3.5, optickou stabilizáciou a 5-násobným zoomom, ktorý je doplnený o maximálny 50-násobný digitálny zoom. Pre meranie hĺbky je tu potom už známy ToF senzor, ktorý je nenápadne skrytý pri objektíve vedľa periskopu.

Kombinácia týchto fotoaparátov potom dokáže poskytnúť kvalitné snímky pri fotografovaní za bieleho dňa, ale aj počas noci. Fotografie sú plné detailov a sýtych farieb, ako býva u Huawei zvykom. Ostrenie je presné aj pri portrétovom režime, no samotné rozmazanie pozadia nemusí byť na každom zábere príliš ideálne.

Klasický vs. Ultraširokouhlý

[twenty20 img1=“246959″ img2=“246962″ offset=“0.5″]

Klasický vs. 50-násobný zoom

[twenty20 img1=“246959″ img2=“246968″ offset=“0.5″]

Nízka vs. vysoká clona

[twenty20 img1=“246991″ img2=“246989″ offset=“0.5″]

Klasický vs. Portrétový režim

[twenty20 img1=“246971″ img2=“246974″ offset=“0.5″]

Okraje objektov však fotoaparát rozpoznáva bez väčších nedostatkov, hoci niekedy pri vyššej clone z nich uberie viac, ako by bolo vhodné. Fotografie v režime clona sú ale viditeľne menej kvalitné. Portrétový režim je ideálnejšou voľbou, no v porovnaní s fotením v klasickom režime nie je medzi nimi takmer žiadny rozdiel.

„Kúzlo“ v podaní tohto čínskeho giganta prichádza potom na rad v noci, pri nedostatku svetla, kedy dokáže vyčarovať aj za skutočne zlých svetelných podmienok kvalitný a dostatočne ostrý záber bez rozmazania a s patričnou svetelnosťou.

Šum na fotografiách nie je výrazný. Vďačiť za to môžeme aj nočnému režimu, ktorý vytiahne aj z takmer úplnej tmy do najlepšie. Neprekáža mu pritom ani voľné držanie smartfónu v rukách počas niekoľkých sekúnd, výsledok je zakaždým prvotriedny.

Nočný režim vs. Klasický režim

[twenty20 img1=“246977″ img2=“246979″ offset=“0.5″]

Všetky fotografie vo vysokej kvalite nájdeš na tomto odkaze.

Popravde je možné fotografiu v noci vyhotoviť aj bez nočného režimu, umelá inteligencia sa postará, aby bola v postprocessingu upravená a dodá jej dostatok svetla a detailov. S nočným režimom sú však farby teplejšie a celá fotka je akoby pokrytá purpurovým filtrom. Bez tohto režimu sú farby chladnejšie.

Čo sa farieb týka, najsýtejšie ich dokáže podať hlavný objektív, v prípade ultraširokouhlého a periskopu sú farby viditeľne bledšie a chladnejšie. K dispozícii je aj režim pre vysoké rozlíšenie, kedy je využitý 50 MPx snímač a s jeho pomocou sa dajú vytvárať prekvapivo ostré a detailné zábery.

Nechýba tu ani „Pro“ režim pre detailné nastavenie parametrov či také snímanie v dvojitom zobrazení, kedy fotoaparát zaznamenáva obraz súčasne s priblížením a z hlavného fotoaparátu. Takúto netradičnú možnosť však využije len špecifická skupina používateľov. Pre tých náročnejších je tu aj fotografovanie v RAW režime, kedy je okrem snímky vo formáte „.jpg“ vytvorená aj RAW fotografia.

V prípade nahrávania videa dostane používateľ kvalitný výsledok v podobe maximálne 4K záznamu pri 60 fps, ako už býva u vlajkových lodí štandardom. Stabilizácia videozáznamu je na výbornej úrovni. Videá sú rovnako nahrávané vo vysokej kvalite, no farby nepôsobia príliš prirodzene, zábery vyzerajú ako nahrávané aj s využitím HDR režimu.

Pri nočných záberoch sa však objavuje vyšší šum. Počas natáčania som si však všimol výrazné prechody medzi jednotlivými objektívmi, čo môže počas približovania vo videu pokaziť záber.

Rovnako tak mi chýbal v nastaveniach fotoaparátu dostatok informácií napríklad o zvolenom rozlíšení fotoaparátu, fotografovanie a nahrávanie v pomere 16:9 (aj keď obraz vyzerá byť v takomto pomere, zábery sú v pomere 4:3). Z nepochopiteľných príčin aplikácia začínala nahrávanie videa stále s 0,7-násobným priblížením bez toho, aby som ho nastavil.

Môže sa však jednať len o nedostatky, ktoré Huawei napraví v aktualizácii. Predsa len, počas testovania som mal k dispozícii ešte nepredstavený smartfón, ktorý mohol nejaké tie „muchy“ obsahovať. Vo výsledku však hodnotím fotoaparát v Huawei Mate 40 Pro ako jeden z najlepších vo svojom segmente a na svoje si s ním príde aj náročný používateľ.

Poteší aj výdržou batérie

Táto prémiová novinka poteší svojho nového majiteľa nielen vyššie spomínanými pozitívami, ale aj výdržou batérie, ktorej kapacita dosahuje slušných 4400 mAh hodín, no aj pri bežnom používaní zvládne celých deň používania s dostatkom kapacity na večerné pozeranie filmu alebo hranie hier. Pri striedmejšom využívaní tak nie je problém dosiahnuť na jedno nabitie aj 2 dni.

Pokiaľ však bolo potrebné energiu batérie doplniť, prišlo na rad rýchle nabíjanie. Nie, nie to rýchle nabíjanie, ktoré v ponímaní Applu dosahuje 20 W. Huawei totiž priniesol skutočne rýchle nabíjanie o výkone až 66 W a už po pripojení k adaptéru stúpajú percentá na efektnej animácii rýchlym tempom nahor. Z 20 % kapacity na 80 % trvá nabíjanie len približne 20 minút a doplna to potom technológia SuperCharge zvládne za ďalších 20 minút, teda celkovo zhruba 40 minút nabíjania.

Stereo reproduktory hrajú ako o život

Ako som už v úvode recenzie spomínal, Mate 40 Pro je vybavený aj stereo reproduktormi s netradičným umiestnením na vrchu a v spodnej časti rámika konštrukcie. Spolu však vytvárajú perfektný zvuk, ktorý som si užil ako pri počúvaní hudby, tak aj pozeraní filmov, kedy bol zážitok zo stereo reprodukcie bohatý na celé zvukové spektrum a aj hlbšie tóny. Dynamický zvuk vystupujúci z týchto stereo reproduktorov je podľa môjho názoru špičkou vo svojom segmente.

Zrejme však nebude žiadnym prekvapením, keď napíšem, že ani tu nenájdeme 3,5 mm audio jack. Výrobca ale do balenia pribalil káblové slúchadlá s USB-C konektorom. Nastavenia zvuku ešte umožňujú vylepšiť zážitok z počúvania zosilňovačom alebo pomocou zvukových efektov Huawei Histen, ktoré sú však dostupné len pri pripojených slúchadlách.

Huawei má v rukáve smartfón, ktorý tromfne aj drahšiu konkurenciu

Huawei Mate 40 Pro je dôkazom, že to čínsky gigant v segmente smartfónov nevzdáva, naopak, priniesol na svet svoj doteraz najlepší model, ktorý dokáže vlastnosťami prekonať aj drahšiu konkurenciu. Hoci si niektoré aspekty táto novinka prepožičala od jarného modelu P40 Pro, ostatný zvyšok prináša v ešte lepšej verzii, vďaka čomu používateľovi poskytne skutočný prémiový zážitok.

Áno, áno…tie chýbajúce Google služby môžu byť pre niekoho negatívom, no ako v mojej predošlej recenzii na Mate 30 Pro, tak aj v prípade jeho nástupcu tvrdím, že Huawei dokáže poskytnúť dostatočne vyspelé alternatívne riešenia, s ktorými som si zvykol aj na absenciu obľúbených Google aplikácií. Spoločnosť s týmto ďalším HMS (Huawei Mobile Services, pozn. redakcie) smartfónom dokázala, že už nie je na Googli tak závislá.

Vďaka novému Petal Search, rozšírenej ponuke aj slovenských aplikácií v AppGallery a alternatívam za populárne aplikácie Googlu som vedel Mate 40 Pro využiť plnohodnotné počas každého dňa. V AppGallery echýbajú tu ani mobilné aplikácie operátorov, bánk a populárnych služieb. Využitie obchodu sa pritom medziročne zvýšilo o 91 %. Kým v júni 2019 AppGallery využívalo približne 94 000 Slovákov, dnes je to už 180 000 každý mesiac.

To všetko je navyše doplnené o poriadnu dávku výkonu, špičkový displej, krásny dizajn a výkonné fotoaparáty, ktoré sa nezľaknú ani tmy. Nový Huawei Mate 40 Pro môže byť v časoch stále drahších vlajkových lodí ideálnou voľbou pre náročného zákazníka, ktorý chce mať v rukách vlajkovú loď, no nechce za ňu minúť toľko peňazí, ako v napríklad v prípade nových iPhonov 12 Pro či takého Samsungu Galaxy Note 20 Ultra.

Hoci ho mnohí ľudia odsúdia vopred kvôli absencii Google služieb, Mate 40 Pro si rozhodne zaslúži dostať šancu. Na prvý pohľad sa môže zdať kúpa ako risk, no ver, že sa ti táto vlajková loď odvďačí za tvoje rozhodnutie prémiovými vlastnosťami, ktoré naozaj stoja za to.

Dostupnosť a ceny

Huawei Mate 40 Pro bude na Slovensku dostupný zatiaľ len u mobilných operátorov Telekom a Orange v čiernom prevedení a farbe Mystic Silver. Predaj štartuje už 1. novembra a na začiatku aj s bonusom v podobe hodiniek Watch GT2 Pro.

Novinka bude dostupná za cenu 1199 € a bude sa predávať iba vo verzii s 256 GB úložiskom a 8 GB RAM. O dostupnosti vo voľnom predaji zatiaľ nemáme informácie, predaj je limitovaný na vyššie zmienených dvoch operátorov.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú