Obzvlášť očakávaný Project Scorpio od spoločnosti Microsoft, teda nadupaná herná konzola s podporou natívneho 4K rozlíšenia, je konečne na ceste! Parametre boli doteraz pomerne neznáme, až dodnes. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Project Scorpio bol ale odhalený už minulý rok na konferencii E3 2016. Tam sme sa dozvedeli, že Microsoft pripravuje vylepšenú verziu Xbox One, na ktorom budeš schopný hrať hry v natívnom 4K rozlíšení v perfektnej kvalite. Keďže je to konzola ohlásená pre rok 2017, detailnejšie informácie prichádzajú až teraz.

Project Scorpiozdroj fotografie: Twitter

Aby sme sa ale správne pochopili, Microsoft neprinesie úplne nový Xbox, ale vylepší ten aktuálny, a to naozaj výrazným spôsobom. Aké špecifikácie teda ponúkne úhlavný konkurent PlayStation 4 Pro? Project Scorpio dostane 8-jadrový procesor s taktom 2,31 GHz, ktorý je až o 31 % rýchlejší než ten v aktuálnom modeli. Pomocou neho dosiahne konzola výkon až 6 Teraflopov. Napríklad desktopová nVIDIA GTX 1070 má výkon 6,5 Teraflopov a PlayStation 4 Pro 4.2 Teraflopov.

Project Scorpio
zdroj fotografie: eurogamer

Vylepšenie dostane aj pamäť RAM. Z 8 GB kapacity (GDDR3) až na masívnych 12 GB (GDDR5). Zvýši sa aj pamäťový prietok z 204 GB/s na 326 GB/s. Môžeme sa teda domnievať, že aspoň podľa papierových špecifikácií bude ďalší Xbox zvládať hry s absolútnou bravúrou. Novinka bude taktiež pracovať so staršou Jaguar architektúrou procesora.

Project Scorpio
zdroj fotografie: scoopnest.com

Project Scorpio bude mať kompaktný dizajn aj napriek svojmu vysokému výkonu. Toto bude vraj umožnené pokrokmi v technológii chladenia a tým pádom novým chladiacim systémom. Navyše, odstráni aj externý napájací zdroj a prejde na vstavaný zdroj, teda podobne ako Xbox One S. Oficiálne predstavenie sa skutoční na tohtoročnom E3 v Los Angeles. Tam sa konečne dozvieme aj cenu novinky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.