Project Scorpio je najnovšia herná konzola pripravovaná Microsoftom. Oproti originálnemu Xboxu One a Xboxu One S bude elegantnejšia a menšia. No to bez kompromisu vo výkone. Tú sú dôvody, prečo by si mal uvažovať nad kúpou, keď sa konzola dostane do predaja.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak už vlastníš 4K televíziu

Ak už vlastníš 4K televíziu, Project Scorpio ťa určite zaujme. Konzola totiž dokáže hrať hry v plnom 4K rozlíšení (žiadny upscaling). A tak môžeš využiť plný potenciál svojej 4K televízie. Konzola bude taktiež schopná, rovnako ako Xbox One S, prehrávať filmy a rôzny iný obsah v 4K. Ak tvoj televízor podporuje aj HDR, najnovšie herné tituly si aj vďaka Project Scorpio vychutnáš v nádherných farbách.

Project ScorpioZdroj fotografie: AP Photo

Ak máš originálny Xbox One alebo dokonca aj nedávno predstavený Xbox One S, určite sa oplatí spraviť upgrade. Narozdiel od týchto konzol, Project Scorpio využije tvoju televíziu s vysokým rozlíšením naplno.

Nenechaj si ujsť
Microsoft odhalil parádne špecifikácie nového Xboxu Project Scorpio! Vydá sa na priamy súboj s hernými počítačmi

Ak vlastníš FullHD (HD), no nie si spokojný s výkonom Xbox One / One S

Pri prvotnom vydaní Xboxu One to nebolo to pravé orechové. Užívateľské rozhranie bolo pomalé, lenivé a hry celkovo nevyzerali dobre kvôli častému upscalingu na FullHD buď z 900p, alebo nižšieho rozlíšenia.

Project ScorpioZdroj fotografie: Amazon

To sa však časom zmenilo po rôznych aktualizáciách a pôžitok z hrania sa celkovo zlepšil. Aj napriek tomu by si si mal pozrieť, o čom bude Project Scorpio. Microsoft sľubuje zlepšený výkon aj vo FullHD. Takže ak máš záujem o hranie hier v natívnom 1080p namiesto nejakého upscalingu s lepším výkonom – Project Scorpio je práve pre teba.

Ak zvažuješ kúpu 4K televízie

Veľkou nevýhodou 4K televízorov je fakt, že ešte stále nie je dostatok 4K obsahu. Ak teda o kúpe rozmýšľaš, ale nemáš v tom ešte jasno, Project Scorpio ťa rýchlo presvedčí.

Project ScorpioZdroj fotografie: Getty Images

Ak väčšinu času na svojej televízii hráš, natívne hranie hier v 4K na Projecte Scorpio ťa určite poteší. Je len otázka času, kedy sa aj ostatný obsah začne úplne preorientovávať na 4K rozlíšenie.

Chceš hrať VR hry, no nechceš utratiť veľa peňazí na nový PC

Podľa Microsoftu sa Project Scorpio dostane medzi zariadenia s podporu pre VR a AR obsah, niekedy v 2018. Ešte však nie je potvrdené, s ktorými headsetmi bude Project Scorpio schopný spolupracovať. Je to určite zaujímavá informácia, hlavne ak si už okúsil svet virtuálnej reality.

Project ScorpioZdroj fotografie: Valve

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
40%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.