Tak ako každý rok, aj teraz čakáme na rebríčky toho najlepšieho zo sveta kinematografie. Nielenže sa väčšinou približujú k tým, čo sa nakoniec dostanú do Oscarového výberu, no pre každý film vždy ide o istú poctu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hlavne keď tu vravíme o Americkej Filmovej Inštitúcii, taktiež známej ako AFI. Tí každoročne vyhlasujú top 10 filmov a seriálob roka. Máme sa teda inšpirovať ich výberom a predpovedať, že takto budú vyzerať aj Oscary alebo iné seriálové predávanie cien?

Nuž, vlani opäť trafili. Niektorí ľudia dokonca preferovali práve ich výber pred tým od Akadémie. Samozrejme, ak sledujete túto takzvanú cestu ocenení, výber vás ani tento rok až tak neprekvapí. No nevravíme, že sa nejaké prekvapenia nenájdu. Nebudeme vás už ale naťahovať a presvedčte sa sami. Toto je top 10 filmov a seriálov v roku 2017 podľa AFI:

TOP 10 FILMOV ROKA 2017:
The Big Sick
Call Me By Your Name
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape Of Water
Three Billboards Oustide Ebbing, Missouri
Wonder Woman

TOP 10 SERIÁLOV ROKA 2017:
Big Little Lies
The Crown
Feud: Bette And Joan
Game Of Thrones
The Good Place
The Handmaid’s Tale
Insecure
Master Of None
Stranger Things
This Is Us

Najväčším prekvapením sa pri filmoch stala výhra Wonder Woman. Ak nám teda tento zoznam naznačuje potenciálnych oscarových nominantov, výskyt Wonder Woman by mohol znamenať menšiu revolúciu. Nielenže by bola komiksovka konečne nominovaná na takú cenu, no ešte by to bola komiksovka od štúdia DC. Ostatne ale moc prekvapení nie je, no a takto nejako očakávame aj oscarových nominantov.

Pri seriáloch sme veľmi radi, že Game Of Thrones môže osláviť ďalší úspech, no platí to aj o druhej sérii Stranger Things. Súhlasíte so všetkými víťazmi? Mal by tam byť niekto iní? Napíšte nám do komentárov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
57%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]