Oppo sa obáva vzostupu kópií smartfónov Find 7 a N3

Obyčajne napodobňujú falošné smartfóny zariadenia od veľkých spoločností, ako je Apple alebo Samsung. Niekedy majú však problémy s kópiami aj menší výrobcovia. Čínska spoločnosť Oppo, ktorá sa snaží vyrábať unikátne smartfóny, je jedným z týchto menších výrobcov. V poslednej dobe spoločnosť zaznamenala rastúci počet kópií zariadení Find 7 a N3. Podľa SoyaCincau, bolo ohlásených 644 prípadov, kedy sa používateľom v Malajzii dostali do rúk falošné Oppo telefóny. Problém je pravdepodobne rozšírený aj v iných Ázijských krajinách (vrátane Číny).

OPPO Find 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Oppo tento problém neprehliada: „Spotrebitelia sú podvedení chatrnými výrobkami a my naozaj nemôžeme akceptovať ani jeden prípad takéhoto podvodu“. Spoločnosť sľúbila, že podnikne právne kroky hneď po tom, ako odhalí nejakého falšovateľa. Obe zariadenia, Oppo Find 7 a Oppo N3 sú od minulého roka dostupné v rôznych krajinách po celom svete, spolu s novším modelom, ktorý využíva známu otočnú kameru.

Jedinou radou, ako sa nestať vlastníkom falošného zariadenia (bez ohľadu na značku), je vždy kupovať zariadenie z oficiálnych značkových predajní, alebo od autorizovaných predajcov.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.