Téma elektronických SIM kariet bola naplno otvorená po predstavení minuloročných iPhonov a hodiniek Apple Watch Series 4. Operátori sa však do sprístupnenia tejto služby zatiaľ nehrnú a jediný, kto u nás e-SIM ponúka, je Orange. V Česku sa však rozhoduje o spustení e-SIM aj v O2, ktoré má so svojou ponukou vyrukovať do konca roka, no ako sa zmenil postoj operátorov na Slovensku?

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Vo svojej podstate sa e-SIM líši od klasickej SIM karty tým, že je zabudovaná ako čip priamo vo vybranom zariadení. Túto možnosť pritom nájdeme v poslednej generácií iPhonov, hodiniek Apple Watch, ale aj u Samsung Galaxy Watch 46 mm či tabletu iPad Pro.

České O2 prinesie e-SIM už do konca roka

Doteraz sme sa okrem Orangeu u ostatných slovenských operátorov nedočkali sprístupnenia služby, ktorá by zákazníkom umožnila e-SIM využiť. V susednom Česku sa však objavili zaujímavé správy, ktoré potvrdilo priamo O2. Podľa komentára O2 Guru na otázku zákazníka ohľadom dostupnosti tejto služby má byť e-SIM v ponuke operátora do konca tohto roka.

Ako však vieme, to, že mobilný operátor spustí niektorú z očakávaných služieb v susedných krajinách, automaticky neznamená, že sa jej dočkáme aj u nás. Situáciu u slovenských operátorov sme zisťovali aj pred niekoľkými týždňami, kedy sme sa dočkali na otázky o sprístupnení e-SIM iba neistých odpovedí.

Zobraziť celú galériu (3)
O2 motivuje na kúpu dátových balíčkov aj súťažou, O2 (Úprava redakcie)

Nenechaj si ujsť
Dáta na dovolenku od slovenských operátorov: Vybrali sme tie najlepšie ponuky

Zatiaľ nemáme určený termín na štart eSIM, ale rátame s ňou v budúcnosti,“ vyjadril sa pre FonTech.sk hovorca Telekomu, Michal Korec.

Rovnako tak sme nepochodili ani teraz, kedy Telekom ani slovenské O2 opäť nepotvrdili, že by mali túto novinku v pláne spustiť. Stále tak platí, že hoci môže byť e-SIM dostupná v zahraničných pobočkách operátorov, u nás si ju zákazníci zrejme tak skoro neužijú.

V prípade noviniek budeme našich zákazníkov včas informovať,“ vyjadrila sa pre FonTech.sk hovorkyňa O2, Teraza Molnár.

Spustenie e-SIM na Slovensku je zatiaľ v nedohľadne a neostáva nič iné než čakať, kým sa operátori po vzore zahraničných pobočiek rozhodnú túto elektronickú SIM-ku využiť aj u nás.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.