OnePlus oznámil dátum predstavenia nového systému, OxygenOS

Teraz už vieme, prečo OnePlus použil na včerajšom pútači periodickú tabuľku. Dôvod jej použitia však nemá nič spoločné s novým kovovým zadným krytom OnePlus One. Namiesto toho sa spoločnosť chystá predstaviť svoj vlastný mobilný operačný systém a to už 12. februára. Rovnako ako pri navrhovaní dizajnu OnePlus One, aj teraz výrobca chce, aby ich nový operačný systém, ktorý nazývajú OxygenOS, poskytoval „odvážny, silný, priamočiary zážitok“.

Spoločnosť sľubuje, že nový OxygenOS bude „otvorený, prispôsobiteľný a bez zbytočných funkcií“. Už minulý mesiac firma oznámila, že predstaví svoju vlastnú ROM a ako je u OnePlus zvykom, usporiadali súťaž o najlepší názov. To všetko prišlo po tom, čo Cyanogen podpísal v Indii exkluzívnu zmluvu o dodávaní softvéru pre sériu lacných telefónov od spoločnosti Micromax. V dôsledku toho, CyanogenModom poháňaný OnePlus One narazil v krajine na právne problémy.

O inštalácii OxygenOS sa bude môcť rozhodnúť každý používateľ OnePlus zariadenia. Šťastný človek, ktorý vymyslel názov „OxygenOS“ sa domov vráti so 64 GB verziou OnePlus One v Sandstone Black prevedení. Medzitým budeme všetci čakať do 12. februára, kedy nám bude predstavený systém, ktorý by mal priniesť podobný zážitok, ako Android.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.