Onda V116w: Dual OS tablet, ktorý nahradí Váš mini notebook

Predstavte si efektívne kancelárske zariadenie využívajúce Windows 8, ktoré vám vo voľnom čase prinesie ten pravý multimediálny zážitok, na aký sme zvyknutý pri zariadeniach s Androidom. Takúto predstavu sa snaží zrealizovať jedna z vedúcich čínskych značiek elektroniky, Onda. „Tableto-počítač“ s dvoma operačnými systémami nesie názov Onda V116w a spoločnosť dúfa, že sa z neho stane „zabijak mini notebookov“. Vlajková loď spoločnosti Onda ponúka 11,6″ IPS displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, 2 GB RAM, 32 / 64 GB úložisko a poháňaná je procesorom od spoločnosti Intel s taktom 2,16 GHz. Poďme sa teda spoločne pozrieť na toto revolučné zariadenie detailnejšie.

Model V116w bude ako prvý vybavený novou dual-systémovou technológiou spoločnosti Onda. Zariadenie ponúkne predinštalovaný Windows 8.1 od spoločnosti Microsoft, spolu s Androidom 4.4. Pre uľahčenie prepínania medzi dvoma systémami je na zariadení umiestnené špeciálne tlačidlo. Windows ponúkne používateľovi všetky potrebné overené kancelárske aplikácie, zatiaľ čo Android vtiahne používateľa do sveta zábavy, multimediálneho obsahu a hier. Používanie oboch operačných systémov na jednom zariadení má byť vďaka novej technológii pre používateľa jednoduchšie a podľa slov spoločnosti, oba systémy pracujú stabilne. Okrem toho zariadenie ponúkne neskoršiu aktualizáciu nie len na Windows 10, ale aj na Android 5.0. Jednoduchšie, stabilnejšie, ľudskejšie – také má byť nové duálne zariadenie spoločnosti Onda.

onda_v116w-3

Onda investovala mnoho financií aby za pomoci popredného svetového poskytovateľa technológie „BIOS insyde“ zdokonalila ich duálny systém. Vďaka stabilnej BIOS technológii ponúkne zariadenie nízku spotrebu a nebude ho potrebné pri zmene práve používaného systému potrebné stále vypínať / zapínať. Použitý IPS displej ponúkne vynikajúce 178° pozorovacie uhly, čo výrazne zlepší zážitok zo sledovania obrazovky, zníži odlesky a prinesie živšie farby. Vďaka FullHD rozlíšeniu bude obraz na 11,6″ obrazovke o 49% ostrejší, než na Macbook Air. Telo zariadenia je vyrobené z uhlíkových vlákien a na povrchu je použitá matná farba, na ktorej nevidno odtlačky prstov.

onda_v116w-2Na spodnej hrane tabletu sa nachádza špeciálny konektor pre pripojenie externej klávesnice. Nový Onda tablet tiež obsahuje štandardný USB konektor, ktorý umožňuje pripojenie klávesnice, myši, USB kľúča a ďalších iných periférií. Tablet je vhodný aj na sledovanie filmov či počúvanie hudby, pričom dvojica stereo reproduktorov sa postará o kvalitný a hlasný zvuk. Na tablete nájdeme aj Mini HDMI výstup pre pripojenie napríklad k TV. Samozrejmosťou je aj podpora OTG a slot pre microSD karty do veľkosti až 128 GB. Zadná strana tabletu obsahuje aj 5 MPx fotoaparát.

19(11)

Hlavným hancím motorom tabletu Onda V116w je štvorjadrový procesor Intel BayTrail-T Z3736F s taktom 2,16 GHz, ktorý je postavený na 64-bitovej architektúre. Ako väčšina Intel procesorov, aj tento disponuje funkciou Turbo Boost 2.0 pre ešte lepší užívateľský zážitok. O grafický výkon sa postará grafika Intel HD Graphics Gen7, ktorá plne podporuje DirectX11 a Open GL3.2. Plynulý multitasking zabezpečí 2 GB operačná pamäť typu DDR3L a svoje dáta budete môcť ukladať do vnútornej pamäte s kapacitou 32 alebo 64 GB.

Všetky špecifikácie zakončuje slot na SIM kartu s podporou 3G WCDMA a GSM sietí pre využitie pripojenia k mobilnému internetu a volaniu. A nakoniec cena. Ak si myslíte, že tento tablet bude vzhľadom na špecifikácie veľmi drahý, mýlite sa. Oficiálna cena tohto tabletu je neuveriteľných 1299 jenov, čo je v prepočte asi 182 € ! Cez neoficiálnych predajcov je cena o niečo vyššia, konkrétne okolo 230 €. Myslíme si, že je to ale stále veľmi zaujímavá ponuka.

Zdroj: Articles.imp3.net, Onda.cn

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.