Obrovský únik informácii o Snapdragone 820!

Čínsky analytik, Pan Juitang, vypustil dnes na Weibo (čínsky ekvivalent Twitteru) informácie ohľadom pripravovaného Snapdragonu 820, ktorý by mal byť oznámený 11. augusta v Los Angeles. Dostali sa k nemu zábery z prezentácie, na ktorých môžeme vidieť špecifikácie procesora s označením MSM8996, čo by mal byť práve Snapdragon 820.

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Začneme so samozrejmosťami. Qualcomm prechádza v prípade nového Snapdragonu na 14 nm (FinFet) výrobný proces, ktorý bol použitý pri konkurenčnom čipe Samsung Exynos 7420. Na rozdiel od Snapdragonu 810, sa nová 820 vráti „len“ k štyrom 64-bitovým jadrám označovaným ako Hydra, teda nie Kryo. Napriek tomu však výrobca sľubuje 35% nárast výkonu. Čo sa týka grafickej časti, malo by sa jednať o grafiku Andreno 530, ktorá zabezpečí o 40% lepší výkon a o 30% lepšiu energetickú účinnosť.

snapdragon-dragon-630x403

Nový Snapdragon 820 bude taktiež poskytovať podporu pre „dual-channel“ RAM typu LPDDR4 s frekvenciou až 1866 MHz. Nebude chýbať možnosť použiť až 28 MPx snímač s programovateľným DSP a natáčaním 4K videa pri 60 snímkach za sekundu.

Na záver už len spomenieme, že zdroj odhalil aj snímku časovej osi, ktorá naznačuje, že Snapdragon 820 uvidí svetlo sveta koncom roka 2015. To znamená, že Qualcomm splní to, čo sľúbil. Z toho, čo sme si povedali, však znamená, že v prvom kvartáli roku 2016 neuvidíme žiadny smartfón poháňaný týmto novým super procesorom.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.