Čínsky výrobca Nubia na Slovensku nie je veľmi známy, ale v domovskej Číne sa jeho smartfóny predávajú ako teplé rožky a kvalitou sa radia medzi veľké značky ako Huawei alebo Xiaomi. Skvelým príkladom je aj najnovší model Nubia Z17 Lite.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako už napovedá názov, jedná sa o nižší model od prémiovej vlajkovej lodi z tohto leta. Okrem Lite verzie je tiež v predaji aj Mini verzia. Aj napriek slovíčku Lite je však tento smartfón plný kvalitného hardvéru.

Tenká konštrukcia s luxusným dizajnom

Pocit z prémiového dizajnu utvrdzuje elegantná celokovová konštrukcia s hrúbkou iba 7,6 mm, ktorá sa predáva v čiernom alebo modrom prevedení.

Kúpiť Nubia Z17 Lite so 6 GB RAM za 246 €
Najnižšia cena na trhu

Prednej strane dominuje 5,5-palcový IPS displej s ultra úzkymi rámikmi okolo displeja. FullHD rozlíšenie sa prejavilo výslednou jemnosťou 403 ppi. Pre Nubiu je charakteristické červené podsvietené kruhové kapacitné tlačidlo pod displejom, ktoré nechýba ani v tomto prípade.

Hardvér z vyššej triedy

Medzi vnútornosťami zariadenia nájdeme čipset Qualcomm Snapdragon 653 so 4 jadrami Cortex-A72 pri takte 1,95 GHz a 4 jadrami Cotex-A53 pri 1,4 GHz. Pokročilý a plynulý multitasking zabezpečuje operačná pamäť s kapacitou až 6 GB RAM. Internému úložisku chýba možnosť jeho rozšírenia a používateľ sa tak musí uspokojiť s 64 GB interného úložiska.

Nubia Z17 Lite

Na tomto „železe“ beží operačný systém Android 7.1 s grafickou nadstavbou Nubia UI 5.0 a multi-jazyčným balíčkom. Fotografickým nadšencom ulahodí trojica použitých fotografických snímačov. Hlavný zadný duálny fotoaparát tvorí dvojica 13 MPx snímačov Sony IMX258. Predný fotoaparát dodáva spoločnosť Samsung a ide o 16 MPx snímač s clonou f/2.0.

Nubia Z17 Lite

Energiu dodáva 3200 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha cez USB typu C. Nechýba ani rýchle nabíjanie pomocou technológie Qualcomm Quick Charge 3.0. Pre pripojenie k internetu je k dispozícii rýchla dvojkanálová WiFi podľa štandardu 802.11 b/g/n/ac. Na väčšine územia Slovenska môžeš tiež využiť LTE pripojenie, ktoré obsahuje všetky slovenské frekvencie okrem stále rozšírenej frekvencie 800 MHz.

Nubia Z17 Lite

Kúpiť Nubia Z17 Lite so 6 GB RAM za 246 €
Najnižšia cena na trhu

Podľa slov výrobcu dosahuje tento smartfón veľmi slušnej kvality zvuku a zvládne sa popasovať aj s basmi. Ak ťa tento smartfón zaujal, tak môže byť tvoj za najnižšiu cenu na trhu v e-shope Geekbuying za 246 €. Odporúčaný spôsob dopravy je Registered Airmail.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]