Nový smartfón Xiaomi Redmi 2A stojí len 90€

Pred viac ako týždňom sa objavila fotografia, na ktorej sa údajne nachádzal pripravovaný „low-cost“ smartfón spoločnosti Xiaomi, ktorý má poháňať procesor od čínskeho výrobcu Leadcore. Zariadenie bolo už v januári schválené čínskym certifikačným úradom(TENAA) a dnes sa dočkalo oficiálneho predstavenia.

[/blockquote]

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Spoločnosť predstavila nový smartfón dnes ráno. Model s názvom Redmi 2A disponuje 4,7″ displejom s rozlíšením 1280 x 720. Poháňa ho štvorjadrový procesor spoločnosti Leadcore – LC1860, s taktom 1,5 GHz a grafika Mali T628MP2. Smartfón ponúkne 1 GB RAM a 8 GB úložisko. Veľmi nás potešila informácia, že zariadenie bude disponovať slotom pre MicroSD karty, keďže 8 GB je už dnes pravdu povediac aj pre bežného používateľa málo. Vzhľadom na cenu je však veľkosť vstavaného úložiska pochopiteľná. Na zadnej strane smartfónu nájdeme 8 MPx a vpredu 2 MPx fotoaparát. Zariadenie je napájané batériou s kapacitou 2200 mAh, podporuje LTE a pobeží v ňom Android 4.4.4.

2A
Niet žiadnych pochýb o tom, že spustenie predaja takéhoto smartfónu môže spoločnosti Xiaomi výrazne dopomôcť k ich cieľu – predať tento rok 80 – 100 miliónov zariadení. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 90 €, samozrejme len v Číne. Spoločnosť však počas Xiaomi festivalu, ktorý sa koná 8. apríla, ponúkne smartfón za 75 €. Táto akcia však platí len počas festivalu.

redmi2A-3
Tí, čo hľadia v prvom rade na peniaze, by zo zisku na tomto zariadení zrejme nadšení neboli, keďže profit spoločnosti je naozaj malý. Všetci ale dobre vieme, že spoločnosť Xiaomi už od svojich počiatkov nehľadí na zisky, ale na spokojnosť svojich zákazníkov. Preto je nový Xiaomi Redmi 2A jeden z najlepších smartfónov vo svojej cenovej kategórii. Na záver už len jedna otázka – máte záujem o nový Redmi 2A? Dajte nám vedieť! Prípadných záujemcov upozorňujeme, že prvé kusy tohto zariadenia, budú podporovať len China Mobile TD-LTE.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.
  • palo

    No to mam zaujem urcite by som to rad vyskusal.