Je to len mesiac, čo Tesla Model S prešla na jedno nabitie fantastických 901 km, čím stanovila nový rekord. Samotný Elon Musk však prehlásil, že so správnymi pneumatikami dokáže Model S P100D pokoriť hranicu 1000 km na jedno nabitie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

A presne tejto výzvy sa chopila skupina z Talianska. Na ich Twitteri Tesla Owners Italia sa objavila fotografia z palubného počítača automobilu. A ako už isto tušíš, na displeji sa zobrazuje informácia, že od posledného nabitia automobil prešiel až neuveriteľných 1078 km.

Fantastická spotreba

Na fotografii taktiež vidíš, že automobil na prejdenie takejto vzdialenosti spotreboval 98,4 kWh energie, čo činí spotrebu 91 Wh/km. Len tak pre porovnanie, priemerná spotreba energie pri bežnom jazdení sa pohybuje okolo 170 Wh/km. Je teda jasné, že s vozidlom išli šetrne, aby bola spotreba čo najnižšia.

Jazda to bola skutočne dlhá

Fotografia ďalej prezrádza posledné dve hodiny jazdy sa spotreba ešte znížila na 88 Wh/km a Tesla takto prešla ešte 77 kilometrov. Na facebookovej stránke talianskej skupiny môžeš vidieť aj video z týchto posledných pár kilometrov. Takýto test len ukazuje, čoho je Model S schopný dosiahnuť za naozaj ideálnych podmienok. Je jasné, že v klasickej premávke sa nikdy nepodarí dosiahnuť takúto vzdialenosť na jedno nabitie. Chlapci z Tesla Owners Italia sa však môžu tešiť, že ako prví prekonali hranicu 1000 km a ktovie, možno raz prekonáme ďalšiu parádnu métu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
42%
Páči sa mi to
8%
Chcem to
17%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
8%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.