Čínsky gigant dnes oficiálne predstavil Xiaomi Mi 9T Pro, pričom ide o už predstavený model Redmi K20 Pro určený pre európsky trh. Vylepšená verzia ponúkne skvelé špecifikácie za cenu vyššej strednej triedy.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Xiaomi Mi 9T Pro je odteraz dostupný na európskom trhu, nachádza sa už aj na oficiálnych stránkach spoločnosti v Taliansku, Francúzsku a Španielsku a dá sa objednať aj u slovenských predajcov. Ide o premenovaný model Redmi K20 Pro, ktorý Xiaomi predáva na trhu v domácej Číne a Indii.

Smartfón disponuje 6,39″ bezrámikovým AMOLED displejom so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, pomerom strán 19,5:9 a FullHD+ rozlíšením. O nekompromisný výkon zariadenia sa stará procesor Snapdragon 855, ktorému sekunduje 6 GB RAM. Ponúka dve možnosti veľkosti úložiska, a to 64 alebo 128 GB, avšak miesto na doplňujúcu pamäťovú kartu v ňom nenájdeš.

Až tri objektívy fotoaparátu

Na zadnej strane sa nachádza trojitý fotoaparát s rozlíšením až 48 MPx pre hlavný snímač, 8 Mpx pre teleobjektív a 13 MPx pre ultraširoký senzor. Fotoaparát je obohatený aj o umelú inteligenciu na rozoznávanie scén a sledovanie pohybujúceho sa objektu, nočný režim či možnosť nahrávania videa pri 960 fps. Vychytávkou je predná selfie kamera s rozlíšením 20 MPx, ktorá sa vysúva z vrchnej časti konštrukcie.

Nový systém chladenia

Xiaomi Mi 9T Pro napája obrovská 4 000 mAh batéria s podporou rýchleho 27W nabíjania. Smartfón tiež ponúka dual-frequency GPS, ktoré prináša presnejšie určovanie polohy, Hi-Res audio pomocou čipu Qualcomm Aqstic WCD9340, a nový systém chladenia, ktorý zabezpečuje až 8 vrstiev grafitu. Samozrejmosťou je NFC a USB-C konektor, a dokonca nechýba ani 3,5 mm jack.

Celý smartfón má rozmery 156,7×74,3×8,8 mm, váži 191 gramov, a jediným rozdielom medzi ním a modelom Redmi K20 Pro je podpora všetkých európskych LTE pásiem, vrátane pásma B20 (800 MHz) a značka Xiaomi na zadnej strane zariadenia.

Cena vyššej strednej triedy

V Taliansku a Francúzsku sa cena Mi 9T Pro začína na 429 € za 6 + 64 GB model, a 449 € za 6 + 129 GB model. V Španielsku je smartfón dodávaný zatiaľ iba vo verzii 6 + 64 GB, ktorá má cenovku 399 €. Predobjednávky smartfónu majú začať 26. augusta, a oficiálny predaj už 2. septembra.