No.1 M2: Odolný smartfón so 64-bitovým CPU a Androidom 5.0 pod 100 €

Pred pár dňami ste si u nás mohli všimnúť fotografie pripravovaného smartfónu M2, od spoločnosti No.1. Ide o tretie „robustné“ zariadenie tohto výrobcu za posledné tri mesiace. Model M2 je zameraný na používateľov hľadajúcich kompaktný smartfón, ktorý zvládne aj drsné zaobchádzanie. V dobe zverejnenia fotografií sme ešte nemali veľa overených informácií, ale teraz spoločnosť oficiálne zverejnila špecifikácie a cenu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

No.1 M2 je poháňaný 64-bitovým štvorjadrovým procesorom, ktorý je taktovaný na 1.3 GHz. Doposiaľ nepoznáme meno výrobcu procesora, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o MediaTek. Najpravdepodobnejšie teda pôjde o 64-bitový procesor MT6732. Zariadenie ponúkne 1 GB RAM a 8 GB vnútorné úložisko. Vzhľadom na to, že ide o odolné zariadenie, je jeho 4,5″ displej chránený sklom Corning Gorilla Glass. Nemusíte sa teda báť škrabancov na obrazovke.

No.1-M2-specs-2
Smartfón sa ďalej môže pochváliť tým, že je nárazu vzdorný a vodotesný. Na preukázanie schopností zariadenia, vydala spoločnosť niekoľko videí, ktoré si môžete pozrieť nižšie. Prvé video ukazuje telefón pod vodou a druhé zas pád zo schodov. V oboch prípadoch sa smartfónu  nič nestalo. Videá však nie sú jediným dôkazom odolnosti. M2 má certifikáciu IP68, čo nám dáva ešte lepšiu predstavu o výdrži tohto zariadenia.

Pokiaľ radi fotografujete, poteší vás 13 MPx fotoaparát s LED bleskom, detekciou tváre a automatickou expozíciou. Na prednej strane nájdete 5 MPx kameru. Jednou z predností tohto zariadenia je taktiež Android 5.0 Lollipop. Máloktorý „robustný“ smartfón je od výrobcu dodávaný s najnovšou verziou operačného systému Android. Ešte lákavejším sa zariadenie stalo, keď ho výrobca obrnil a pritom zachoval vcelku priateľnú hrúbku – 14,5 mm.

A teraz k dostupnosti. Zariadenie by sa malo oficiálne začať predávať v apríli tohto roka a to za menej ako 100 €! Smartfón si budete môcť zakúpiť napríklad prostredníctvom coolicool.com a bez problémov vám ho doručí prepravná spoločnosť DHL.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.