Prvý nákladný vlak, ktorý podnikne dlhú a priamu cestu z východného Anglicka do východnej Číny vyštartoval už tento pondelok. Čaká ho 3-týždňová cesta o dĺžke 12 000 km. Vlak vezie tovar ako whisky, vitamíny, lieky a rôzne detské produkty.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V januári tento rok sme informovali o prvej ceste nákladného vlaku z Číny do Londýna. Cesta mu trvala presne 18 dní a nákladný vlak prešiel 12 000 km. Pri tejto ceste vlak prechádzal cez 7 krajín. Teraz ale nastal čas vrhnúť sa naspäť, z Anglicka do Číny. Nákladný vlak vyrazil 10.4.2017 – tento pondelok, z depa Stanford-Le-Hope v Essexe, východné Anglicko. Vlak za sebou ťahá 32 plne naložených vozňov, ktorých celková dĺžka je až 600 metrov.


zdroj fotografie: China Xinhua News‏

Cesta vlaku je nasledovná: Barking (východné Anglicko), Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Poľsko, Bielorusko, Rusko a nakoniec Yiwu v Číne. Vlak by mal do miesta určenia doraziť 27. apríla. Spoločnosť, ktorá cestu organizuje má názov Yiwu Timex. Zámerom Anglicka je posilniť si obchodnú komunikáciu so zvyškom sveta, nakoľko ju čaká odchod z EÚ už o dva roky. Podľa Xubina Fenga, predsedu spoločnosti Yiwu Timex, je táto cesta len začiatkom pravidelného priameho spojenia Anglicka a Číny.

Nenechaj si ujsť
Prvý nákladný vlak z Číny s priamou trasou do Anglicka úspešne dorazil do Londýna

Výhodou priameho vlajkového spojenia medzi Anglickom a Čínou je najmä cena prepravy. V porovnaní s leteckou prepravou je preprava vlakom až o polovicu lacnejšia, no tiež oveľa rýchlejšia ako lodná preprava.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
92%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.